Фарғона вилояти ИИБ томонидан ОАВ ходимлари учун матбуот анжумани ташкил этилди.
“Очиқ ва шаффоф ҳамкорликдамиз” мавзусидаги матбуот анжуманида Фарғона вилоятида фаолият кўрсатувчи барча ОАВ вакиллари, республика ОАВларнинг вилоятдаги муҳбирлари, блогерлар ҳамда ҳокимлик, корхона-ташкилотлар ахборот хизматлари раҳбарлари иштирок этдилар. Бу ҳақда Фарғона вилояти ИИБ Ахборот марказининг расмий сайтида маълум қилинган.
Матбуот анжуманини вилоят ИИБ бошлиғи, полковник Ташходжаев Дониёр Бахтиярович кириш сўзи билан очиб, бугунги кунда журналист ва блогерлар юртимиз ҳаётида рўй бераётган воқеа-ҳодисаларни тезкор ёритиш билан бирга, жамиятнинг турли соҳаларида кўзга ташланаётган долзарб муаммоларга дадил ва очиқ муносабат билдираётганини таъкидлади.
Иштирокчилар томонидан, содир бўлган воқеа ҳодисалар, янгиликлар юзасидан тезкор маълумотлар олиш тартиби, вилоятдаги жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг бугунги ҳолати, 2020 йилда амалга оширилиши режалаштирилган ислоҳотлар бўйича қизғин ва самимий савол-жавоб тариқасида фикрлар алмашилди.
Анжуманда соҳавий хизмат раҳбарларининг ҳам иштироки, ҳар бир масала юзасидан батафсил ахборот алмашиш учун айни муддао бўлди.
Шунингдек, тадбирда Фарғона вилояти ИИБнинг янги кўринишдаги "fviib.uz" интернет сайти тақдимоти ҳам бўлиб ўтди. Мазкур сайт орқали бевосита ҳар қандай мурожаатни тўғридан-тўғри ИИБ раҳбариятига етказиш имконияти мавжуд. Қолаверса, “Telegramm”, “Faсebook”, “Instagram”даги саҳифаларидан ҳам ўзбек ва рус тилларидаги расмий маълумотларни олиш мумкин. Бу эса, фойдаланувчиларга қўл келади. ИИО фаолиятига оид очиқ маълумотларни матбуотда бевосита ёритиб борилишида журналистларнинг ИИБ Ахборот хизмати билан ҳамкорлигининг муҳим жиҳатлари, афзалликлари ҳам тушунтириб берилди.
Бошқарма бошлиғи, ички ишлар органлари ходимлари томонидан амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотларни аҳолига етказиш, адашган инсонларни тўғри йўлга солиш, аҳолининг ҳуқуқий саводхонлиги ва маданиятини ошириш, ҳамюртларимизнинг тўғри ва холис ахборот манбаи билан таъминлашда журналистларнинг ёрдами катта эканини қайд этиб, келгусида барча оммавий ахборот воситалари билан очиқ ва шаффоф ҳамкорлик ўрнатилишини эътироф этди.

В УВД Ферганской области состоялась пресс-конференция для представителей СМИ.
В пресс-конференции «Открытое и прозрачное партнерство» приняли участие представители всех СМИ, действующих в Ферганской области, региональные корреспонденты национальных СМИ, блогеры и руководители информационных служб хокимиятов и предприятий. Об этом сообщается на официальном сайте Информационного службы Управления внутренних дел Ферганской области.
Начальник УВД Ферганской области полковник Ташходжаев Дониёр Бахтиярович открыл пресс-конференцию и отметил, что сегодня журналисты и блогеры быстро и открыто освещают текущие события в стране, решают насущные проблемы в различных сферах жизни общества.
Участники обменялись мнениями о текущих событиях, порядке получения информации о новостях, текущем состоянии преступности и преступности в регионе, реформах, запланированных на 2020 год.
Участие руководителей отраслевых служб управления внутренних дел области в конференции обеспечило повод поделиться подробной информацией по каждому вопросу.
Была также представлена презентация нового сайта УВД Ферганской области "fviib.uz". Через данный сайт возможно сообщать о любых жалобах непосредственно руководству УВД. Кроме того, возможно получение официальной информации на узбекском и русском языках на страницах Telegram, Fasebook и Instagram. Это полезно для пользователей. Также были обсужденны ключевые аспекты сотрудничества журналистов со Службой внутренних дел УВД.
Начальник управления отметил большую роль журналистов в оказании помощи населению в проведении масштабных реформ, в повышении правовой грамотности и культуры населения, в предоставлении надежной и объективной информации нашим соотечественникам и призвал к открытому и прозрачному сотрудничеству.