Навоий вилояти Хатирчи туманида сайёр қабул.
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҳузуридаги Тергов департаменти раҳбариятининг кўрсатмасига асосан, жорий йилнинг 20 февраль куни Навоий вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи полковник О.А.Хасанов томонидан Хатирчи туманида жойлашган Халқ қабулхонасида туман аҳолиси учун сайёр қабул ўтказилди.
Сайёр қабул давомида туманда яшовчи 10 нафар фуқароларнинг мурожаатлари ўрганилиб, шундан 5 нафарини мурожаатлари қаноатлантирилди, 3 нафарига тушунтиришлар берилди ва 2 нафар фуқаронинг мурожаатлари вақт талаб қилганлиги сабабли назоратга олинди.
Сайёр қабул давомида фуқароларни одам савдоси ва фирибгарлик қурбонига айланмасликлари учун буклет ва флаерлар тарқатилиши, шунингдек сайёр қабул ОАВ воситаларида ҳам ёритиб берилиши учун тумандаги “Хатирчи ҳаёти” газетаси муҳбирлари ҳам таклиф килинди.

Выездной приём в Хатырчинском районе Навойиской области.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 20 февраля 2020 года начальником Следственного управления при УВД Навоийской области полковником Хасановым О.А. был проведен выездной прием для населения в здании народной приёмной Хатқрчинского района.
В ходе выездного приема, полковник Хасанов О.А. принял 10 граждан, обращения 5 граждан были положительно разрешены на месте, по обращению 3-х граждан были даны соответствующие правовые консультации, обращения 2-х граждан взяты под контроль, в связи с требованием времени для полного рассмотрения.
В ходе приёма в целях предотвращения становления граждан жертвами торговли людьми и мошенников, были разданы флаеры и буклеты, также для освящения приёма были привлечены и представители СМИ – редакторы местной газеты «Хатирчи хаёти»