Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазири ўринбосари - Тергов бошқармаси бошлиғи томонидан Хўжайли туманида навбатдаги сайёр қабул ўтказилди
Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазири ўринбосари - Тергов бошқармаси бошлиғи томонидан жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини кўриб чиқиш, фуқароларнинг соҳа билан боғлиқ муаммоларига ижобий ечим топиш мақсадида Хўжайли тумани Халқ қабулхонаси биносида навбатдаги сайёр қабул ўтказилди.
Сайёр қабул давомида асосий эътибор, мурожаат билан келган фуқароларнинг муаммоларини жойида ҳал этиш ҳамда уларга ҳуқуқий маслаҳатлар беришга қаратилди, бунинг учун масъул ходимлар иштироки таъминланди. Қабул жараёнида 15 нафардан ортиқ фуқароларнинг суд-ҳуқуқ масалалари бўйича мурожаатлари қабул қилиниб, уларнинг асосий қисми жойида ижобий ҳал этилди. Айрим мурожаатларни ўрганиш ва вақт талаб этиши инобатга олиниб, мутасадди идораларга тегишли топшириқлар берилиб, ижроси назоратга олинди ва мурожаат эгаларига ҳуқуқий тушунтиришлар берилди.

Заместителем министра внутренних дел Республики Каракалпакстан - начальником Следственного управления в Ходжейлийском районе проведён очередной выездной приём
Заместителем министра внутренних дел Республика Каракалпакстан — начальником Следственного управления — в здании Народной приёмной Ходжейлийского района был проведён очередной выездной приём граждан. Мероприятие было организовано с целью рассмотрения обращений физических и юридических лиц, а также поиска положительных решений по проблемам граждан, связанным с деятельностью ведомства.
В ходе выездного приёма основное внимание было направлено на решение на месте проблем граждан, обратившихся с заявлениями, а также на предоставление им правовых консультаций, для этого было обеспечено участие ответственных сотрудников. В процессе приёма были приняты обращения более 15 граждан по судебно-правовым вопросам, основная часть которых была положительно решена на месте. С учётом необходимости изучения отдельных обращений и того, что это требует времени, соответствующим ведомствам были даны поручения, их исполнение взято под контроль, а заявителям предоставлены правовые разъяснения.