Ижтимоий тармоқларда Сирдарё вилояти Янгиер шаҳрида бир неча фуқаро қўлларидаги жисм билан бошқа бир фуқарони калтаклаган ҳолати юзасидан тарқалган видеоёзув юзасидан маълумот
Дастлабки маълумотларга кўра, жорий йилнинг 10 ноябрь куни соат 13:00 да фуқаролар 25 ёшли С.Т., 26 ёшли Ш.М., ва 19 ёшли Б.Р.,лар билан биргаликда бир ой муқаддам қўшни туман ҳудудига боришган вақтида маҳаллий аҳоли вакиллари билан ўзаро гап тортишиб қолганликлари сабабли ўч олиш мақсадида, Янгиер шаҳар, “Шодлик” МФЙ ҳудудида жойлашган “GRILL BAR” кафесига бориб, жамиятда юриш-туриш қоидаларини қасддан менсимасдан ушбу кафе официанти 23 ёшли Ж.Х., билан ўрталарида ўзаро олдиндан бўлиб ўтган келишмовчилик негизида қўллари билан Ж.Х.ни уриб, оёқлари билан тепиб, ёғоч жисмдан фойдаланиб, безорилик ҳаракатларининг олдини олиш чорасини кўрган бошқа фуқароларга қаршилик кўрсатган ҳолда шафқатсизларча Ж.Х.,ни танасининг турли жойларига уриб, дўппослаб тан жароҳати етказиб, ҳодиса жойидан яширинганлар.
Натижада, фуқаро Ж.Х., ўнг қўл кичик бармоғи ёпиқ синиши, юқори чап томон иккита тишларининг синиб тушиши, танасининг кўплаб шилинган жароҳатлари билан Сирдарё вилояти ШТТЁМга мурожаат қилган.
Ҳолат юзасидан Янгиер шаҳар ИИБ ҳузуридаги Тергов гуруҳи томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 3-қисми “г” банди билан (безорилик ҳаракатларининг олдини олиш чорасини кўрган бошқа фуқароларга қаршилик кўрсатиб содир этилган бўлса) жиноят иши қўзғатилган.
Фуқаролар С.Т., Ш.М., ва Б.Р.,лар гумон қилинувчи тариқасида жалб қилиниб, процессуал тартибда ушланганлар.

Информационное сообщение по распростившемуся в сети интернет видеоролика под названием «Группа лиц избила официанта в городе Янгиер Сырдарьинской области»
Согласно первичным данным 10 ноября 2020 года примерно в 13:00 часов 25-летний Т.С., 26-летний М.Ш. и 19-летний Р.Б. с целью отмщения за перепалку возникшею примерно месяц назад на территории другого района Сирдарьинской области с представителями города Янгиер, приехав в одно из кафе расположенных в городе Янгиере, а именно к лицу, который работал там официантом (23-летннму Х.Ж.) и с которым у них была недавняя ссора, пренебрегая правилами поведения в обществе оскорбив Х.Ж. из хулиганских побуждений учинили ссору с ним, затем нанесли последнему телесные повреждения руками и ногами, а так же деревянной палкой, несмотря на лиц которые пытались предотвратить хулиганские действия злоумышленников.
С полученными телесными повреждениями в виде закрытого перелома мизинца правой руки, переломами двух зубов и множественными кровоподтёками на теле Х.Ж. обратился за помощью в центр скорой медицинской помощи Сирдарьинской области.
По данному факту Следственной группой при УВД города Янгиера возбужденно уголовное дело по п. «г» ч.3 ст.277 Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.
10 ноября 2020 года С.Т., Ш.М. и Б.Р. были привлечены по данному делу в качестве подозреваемых и задержаны в процессуальном порядке.