Маст ҳолатдаги безорилар туркиялик ҳайдовчини дўппослашди
Бухоро. 2020 йил 09 январь куни соат 19:20 ларда Жондор тумани ҳудудидан ўтувчи М-37 автомобиль йўлининг 303 км.да, 31 ёшли Г.Х. ва 30 ёшли Ж.Р.лар маст ҳолатда йўлининг чеккасида бўла туриб Туркия Республикаси фуқароси 63 ёшли М.Д.нинг бошқарувида бўлган Туркия давлат рақам белгили “Mercedes-Benz” русумли юк автомашинасига ҳеч бир сабабсиз тошлар отиб уни тўхтатишиб, ҳайдовчи М.Д.ни уриб-дўппослаб, тан жароҳати етказишган.
Фуқаро М.Д.,га олган тан жароҳати юзасидан биринчи тиббий ёрдам кўрсатилган.
Ҳодиса содир бўлган жойдан қонга ўхшаш доғлар олинган ва тегишли экспертизалар тайинланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жондор туман ИИБ ҳузуридаги Тергов гуруҳи томонидан Г.Х. ва Ж.Р.ларга нисбатан Жиноят кодексининг 277-моддаси 2-қисми “б,д” бандлари (бир гуруҳ шахслар томонидан қарияга нисбатан содир этилган безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган, улар жиноят иши бўйича гумон қилинувчи тариқасида иштирок этишга жалб қилиниб, процессуал тартибда ушланганлар.

Пьяные хулиганы избили турецкого дальнобойщика.
Бухара. 9 января 2020 года примерно в 19:20 часов, на обочине 303-километра автомобильной дороги М-37, пролегающей по территории Джандарского района, 31-летний Г.Х. и 30-летний Ж.Р., будучи в состоянии алкогольного опьянения, беспричинно бросая камни остановили проезжавший по данной дороге грузовой автомобиль (фура) марки “Mercedes-Benz” с турецкими государственными номерами, находившийся под управлением гражданина Турции, 63-летнего М.Д. После чего, беспричинно, избили последнего, нанеся ему телесные повреждения. После инцидента пострадавшему была оказана первая медицинская помощь, а дебоширы доставлены в местное ОВД.
С места происшествия изъяты следы крови, назначены соответствующие экспертизы.
По данному происшествию Следственной группой Джандарского ОВД возбуждено уголовное дело по п.п. "б" и "д" ч.2 ст. 277 (Хулиганство совершенное группой лиц сопряженное с издевательством над престарелым) УК Республики Узбекистан. В данный момент Г.Х. и Ж.Р. были привлечены в уголовном деле в качестве подозреваемых и задержаны в процессуальном порядке.