3 нафар ўсмир томонидан содир этилган жиноят
Андижон. 2020 йилнинг 20 июль куни соат 21:30 да Андижон тумани Гумбаз МФЙ ҳудудида фуқаро 21 ёшли Ж.Ж., 20 ёшли М.К. ва 19 ёшли А.И.,лар бир гуруҳ бўлиб, М.К., нинг бошқарувида бўлган “Matiz” русумли автомашинада 36 ёшли Д.З., ни кузатиб, “Миллий ҳаммом” биноси ёнида тўхтатиб, (ҳаёт ва соғлиқ учун хавфли бўлмаган зўрлик ишлатишиб) Д.З., нинг юз қисмига уриб, ёнида бўлган нархи 1.400.000 сўмлик 1 дона “Samsung А-10” русумли уяли телефон аппаратини очиқдан-очиқ талон-торож қилишиб, ҳодиса жойидан яширинганлар.
Олиб борилган тезкор-қидирув ҳаракатлари натижасида Ж.Ж., М.К. ва А.И., лар ушланиб, улардан “ Samsung А-10” русумли уяли телефон аппарати холислар иштирокида ашёвий далил тариқасида расмийлаштириб олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Андижон тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг
166-моддаси 2-қисми “а,в” бандлари (талончилик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Жиноят иши бўйича Ж.Ж., М.К. ва А.И.,ларга ЖКнинг 164-моддаси 2-қисми “б” банди (босқинчилик) билан айб эълон қилиниб, уларга нисбатан “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.

Преступление совершенное 3 подростками
Андижанская область. 20 июля 2020 года примерно в 21:30 часов на территории махалинского схода граждан Гумбаз Андижанского района, 21-летний Ж.Ж., 20-летний и 19-летний А.И. сговорившись, на автомобиле марки “Matiz” преследовали 36-летнего Д.З. и около здания “Миллий хамом”, остановили Д.З. и применив насилие не опасное для жизни, ударив по лицу, открыто похитили находившийся при Д.З. мобильный телефон марки “Samsung А-10” и скрылись с места происшествия.
Предпринятыми мерами Ж.Ж., М.К. и А.И. были задержаны, у которых в установленном порядке был изъят похищенный мобильный телефон “Samsung А-10”.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Андижанского района возбуждено уголовное дело по п.п. “а,в” ч.2 ст.166 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (грабёж).
По уголовному делу Ж.Ж., М.К. и А.И. предъявлено обвинение по п. “б” ч.2 ст.164 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (разбой), в отношении них избрана мера пресечения в виде “заключения под стражу”. Предварительное следствие продолжается.