Арзон нархда “аукцион”дан бойлик орттираман деб 56 000 АҚШ долларидан айрилишди
Тошкент шаҳри. 2020 йилнинг 06 январь кунидан 2020 йилнинг ноябрь ойига қадар бўлган вақт оралиғида, 26 ёшли Парвиз Х., ўзганинг мулкини фирибгарлик йўли билан қўлга киритиш мақсадида, Юнусобод тумани Боғишамол кўчасида жойлашган ёқилғи қуйиш шаҳобчаси олдида танишлари 39 ёшли Анвар П., ва 48 ёшли Улуғбек А.,ларга гўёки ўзини “e-auksion”да ишлашини, танишлари орқали Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюроси Тошкент шаҳар бошқармаси томонидан хатланган ва аукционда ўйналадиган автомашина, ер, дўконларни олиб беришини ваъда қилиб, Анвар П.,дан 55 000 АҚШ доллар ва Улуғбек А.,дан 1.000 АҚШ доллар пул маблағларини олиб берган ваъдасини бажармаган.
Мазкур ҳолат юзасидан Юнусобод тумани бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Парвиз Х.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 4-қисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилган.
Ҳозирда Парвиз Х.,ни ушлаш чоралари кўрилмоқда, тергов ҳаракатлари давом этмоқда.
Ҳурматли фуқаролар, мулкларингиз ва пулларингизни нотаниш ҳамда ҳалол инсон сифатида Сизга таниш бўлмаган инсонларга ўз хоҳишингиз билан берманг. Фирибгарларни тўрига тушмаслик ўз қўлингизда.

Пытаясь разбогатеть на дешёвом «аукционе», лишились 56.000 долларов США
Ташкент. В период с 06 января по ноябрь месяц 2020 года 26-летний Парвиз Х., с целью обогащения путем мошенничества, находясь на одной из автомобильных заправок расположенной на улице Богишамол Юнусабадского района, вошёл в доверие к своим знакомым 39-летнему Анвару П. и 48-летнему Улугбеку А., сказав им, что он работает на «e-auksion», пообещал через своих знакомых помочь в приобретении автомашин, земель и магазинов на которые со стороны Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан были наложены аресты и выставленных на аукцион, таким образом Парвиз Х. вышеуказанной схемой мошенничества, завладел денежными средствами Анвара П. в размере 55.000 долларов США, а у Улугбека А. тем же способом заполучил 1.000 долларами США, после чего обещанного не выполнив, вырученные деньги истратил на собственные нужды.
По данному факту Следственным отделением при УКД ОВД Юнусабадского района в отношении Парвиза Х., возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.4 ст.168 (мошенничество) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время принимаются все меры по установлению места нахождения и задержания Парвиза Х.
Уважаемые граждане будьте бдительны, порой потерпевшие сами того не подозревая попадают в сети мошенников. Не передавайте нажитое кропотливым трудом денежные средства, с которыми Вы хорошо не знакомы и которые не зарекомендовали себя как добропорядочные и проверенные лица.