Рашк оғир тан жароҳати етказишга сабаб бўлди
Қашқадарё. 2020 йилнинг 07 ноябрь куни соат 21:30 да 34 ёшли Б.Д., қариндоши 41 ёшли Ш.А.,га тегишли Халқобод қишлоғида жойлашган чойхонага бориб, Ш.А.,нинг бошқарувидаги “Labo” русумли автомашинасига ўтириб, ўзаро мулоқот жараёнида шу чойхонада идиш ювувчи бўлиб ишлаётган ўзининг турмуш ўртоғи 31 ёшли Э.Т., билан фуқаро Ш.А.,нинг ишқий муносабатларига аниқлик киритиш юзасидан Ш.А., билан ўзаро тортишиб қолиб, сўкишиб, ҳақорат қилган ҳолда автомашина олд ойнаси тагида турган ошхона пичоғи билан Б.Д., фуқаро Ш.А.,нинг танасининг турли жойларига тан жароҳати етказиб, ҳодиса жойидан яширинган.
Шундан сўнг, жабрланувчи Ш.А., ўзига тегишли “Labo” русумли автомашинасини бошқарган ҳолда туман марказий шифохонасига бориб мурожаат қилган. Ўтказилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида, гумон қилинувчи Б.Д., Ғузор тумани ҳудудида ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ғузор тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 1-қисми (қасддан баданга оғир шикаст етказиш) жиноят иши қўзғатилган.
Дастлабки тергов жараёнида Б.Д., айбланувчи тариқасида ишда иштирок этишга жалб қилинган ҳамда унга нисбатан “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.

Ревность, в гневе стала причиной тяжких телесных повреждений
Кашкадарья. 07 ноября 2020 года в 21:30 часов 34-летний Б.Д., придя в чайхану, расположенную в селе Халкабод принадлежащею его родственнику 41-летнему Ш.А., для выяснения с ним возникших любовных взаимоотношений с его женой 31-летней Э.Т. работающей в данной чайхоне посудомойщицей, сев в принадлежащий ему автомобиль марки «LABO» в ходе выяснения вышеуказанных взаимоотношений между родственниками завязалась ссора и на почве ревности, Б.Д. не удержавшись от гнева схватил кухонный нож находившийся на «торпедке» данного автомобиля и нанес им удар в область груди Ш.А., после чего скрылся с места совершения преступления.
После произошедшего Ш.А. с полученными телесными повреждениями, самостоятельно управляя принадлежащим ему автомобилем марки «LABO» доехал до центрального медицинского учреждения для оказания ему медицинской помощи.
В ходе проведенных оперативно-розыскных мероприятий подозреваемый Д.Б. был задержан на территории Гузарского района.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Гузарского района в отношении гражданина Б.Д. было возбужденно уголовное дело по ч. 1 ст. 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.
В данный момент Б.Д был привлечен к участию в уголовном деле в качестве обвиняемого и в отношении него была избрана мера пресечения в виде «Заключения под стражу».