Автомашина олиб қочган шахс ЙТҲга учради.
Қашқадарё. 2020 йил 26 январь куни тахминан соат 18:50ларда 37 ёшли А.Ю. маст ҳолда, Қарши шаҳар, 7-кичик тумандаги уйлар олдида турган фуқаро А.Х.га тегишли кўк рангли “Nexia-2” русумли автомашинани олди чап томон эшик ойнасини синдириш йўли билан очиб, автомашинани номаълум томонга бошқариб қочиб кетган.
Олиб борилган тезкор қидирув тадбирлари натижасида, шу куни соат 20:00да, маст ҳолатда бўлган А.Ю., “Nexia-2” русумли автомашинада Мустақиллик шоҳ кўчасида жойлашган "Оила маркази” биноси қаршисида ўзидан олдинда ҳаракатланиб кетаётган 28 ёшли М.М.нинг бошқарувидаги “Nexia-3” русумли автомашинага урилиши оқибатида йўлнинг қарама-қарши йўналишидан ҳаракатланиб келаётган 38 ёшли Ш.А.нинг бошқарувидаги “Lacetti” русумли автомашина билан тўқнашиб, йўл-транспорт ҳодисаси содир қилган ҳолатда топилган.
Оқибатда ҳайдовчи А.Ю. турли тан жароҳатлари билан шифохонага ётқизилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қарши шаҳар ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан фуқаро А.Ю.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 267-моддаси
2-қисми “г” банди (транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Угнавший автомобиль попал в ДТП.
Кашкадарья. 26 января 2020 года примерно в 18:50 часов 37-летний А.Ю. в состоянии алкогольного опьянения, выломав переднее левое боковое стекло, проникло в автомобиль марки «Нексия-2» голубого цвета, припаркованного на открытой местности 7 микрорайона города Карши принадлежащего гражданину А.Х. и угнал в неизвестном направлении.
Проведенными следственно-оперативными мероприятиями установлено, что А.Ю. управляя угнанным автомобилем по автомобильной главной улице Мустакиллик, совершил столкновение с едущем на попутном направлении автомобилем марки «Нексия-3», находящегося под управлением 28-летнего М.М. после чего столклнувшись с бетонным ограждением, выехал на встречную полосу движения где совершил еще одно столкновение с едущим в противоположном направлении автомобилем марки «Ласетти», находящегося под управлением 39-летнего Ш.А. в результате ДТП пострадал сам А.Ю. и с различными телесными повреждениями был доставлен в медицинское учреждение.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Карши возбуждено уголовное дело по п. «г» ч.2 ст.267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства, в целях хищения транспортного средства путем кражи или грабежа) ведется предварительное следствие.