Ишга жойлаштиришни ваъда қилган фирибгар аниқланди жиноят иши қўзғатилди
Андижон. Асака тумани Янгисор МФЙ да яшовчи 38 ёшли А.А. 2020 йилнинг январь ойида ўзига олдиндан таниш бўлган 49 ёшли Т.Т., ни ишончига кириб, унинг ўғли ва жиянларини Асака туманида жойлашган “Uz Auto Motors ” АЖга ишга олиб кириб қўйишини ваъда қилиб, Т.Т., нинг 3.700 АҚШ доллар пулларини фирибгарлик йўли билан қўлга киритиб, ўзининг шахсий эҳтиёжлари учун сарфлаб юборган.
Мазкур ҳолат юзасидан Асака туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан А.А., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми «б» (фирибгарлик) банди билан жиноят иши қўзғатилган.
Ҳозирда жиноят иши юзасидан дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда етказилган моддий зарарни қоплаш масалалари кўрилмоқда.

Установлен мошенник обещавший устроить на работу, возбуждено уголовное дело
Андижан. В январе 2020 года житель махаллинского схода граждан Янгисор Асакинского района 38-летний А.А. войдя в доверие своего давнего знакомого 49-летнего Т.Т., обещав трудоустроить его сына и племянника в АО “Uz Auto Motors”, получил за это от Т.Т. 3.700 долларов США, но обещанного не выполнив истратил полученную сумму на свои нужды.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Асакинского района в отношении А.А. возбуждено уголовное дело по п. “б” ч.3 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). В настоящее время ведется предварительное следствие, предпринимаются меры по возмещению нанесенного ущерба.