Қизириқ туманида мутхиш ЙТҲ, қурбонлар бор
Сурхондарё. 2020 йилнинг 29 июнь куни соат 23:30 да ҳайдовчи 31 ёшли З.Т. бошқарувидаги «Малибу» русумли автомашинасини Қизириқ тумани «Зарбдор» маҳалласи ҳудудидан ўтувчи 4Р 100 автомобиль йўлининг 81 километрида Бандихон-Қизириқ тумани йўналишида ҳаракатланиб, қарама-қарши йўналишдан ҳаракатланиб келаётган 56 ёшли Ў.Х., нинг бошқарувида бўлган “ВАЗ 2101” русумли автомашинанинг ҳаракат йўналишига чиқиб кетиши оқибатида, автомашинанинг олд ўнг томони билан “ВАЗ 2101” русумли автомашинанинг олд чап томони билан тўқнашиб, йўл транспорт ҳодисасини содир этган.
Натижада “ВАЗ 2101” русумли автомашинада ёнғин чиқиб, ҳайдовчи Ў.Х. ва олд ўриндиғида йўловчи сифатида кетаётган 50 ёшли А.Ж., лар ёнғин натижасида автомашина салонида қолиб кетиб, ҳодиса жойида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қизириқ туман ИИБ ҳузуридаги Тергов гуруҳи томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми «а» банди (одамлар ўлимига олиб келган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳурматли йўл ҳаракати иштирокчилари транспорт воситасини бошқараётгандингизда амалдаги “Йўл ҳаракатлари қоидалари” га риоя қилишингизни сўраймиз, ўзингиз ва бошқаларнинг ҳаётига бефарқ бўлманг.

Жуткое ДТП в Кизирикском районе, есть жертвы
Сурхандарьинская область. 29 июня 2020 года примерно в 23:30 часов водитель автомобиля марки «Malibu» 31-летний З.Т., управляя автомобилем по автомобильной дороге 4Р 100, пролегающей по территории махаллинского схода граждан «Зарбдор» Кизирикского района, на 81 километре участка дороги направления «Бандихон-Кизирик» выехал на встречную полосу движения где правой передней частью своего автомобиля столкнулся с передней левой частью автомобиля марки «ВАЗ 2101», находившийся под управлением 56-летнего У.Х.
В результате столкновения «ВАЗ 2101» загорелся, водитель У.Х. и сидевший на переднем пассажирском сидении 50-летний А.Ж. остались в автомобиле и скончались на месте.
По данному факту Следственной группой при ОВД Кизирикского района возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы) в настоящее время ведется предварительное следствие.