Ёш йигит ўзидан 30 ёш катта маҳалладошини уриб қўйди, эркак киши вафот этди
Самарқанд. 2020 йил 11 июнь кунидан 12 июнь кунига ўтар кечаси соат 01:30 да Самарқанд тумани “Янгиариқ” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида 52 ёшли Т.Б. ва 22 ёшли М.С.,лар ўртасида келиб чиққан ўзаро келишмовчилик натижасида, М.С., фуқаро Т.Б.,ни юз соҳасига қўллари билан уриб тан жароҳати етказганлиги аниқланган.
Натижада, Т.Б., Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси жонлантириш бўлимига ётқизилган.
Ҳолат юзасидан Самарқанд тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан фуқаро М.С.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 1-қисми (қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Жиноят иши бўйича М.С., ЖКнинг 104-моддаси 2-қисми “е” банди билан айбланувчи тариқасида ишда иштирок этишга жалб қилинган ва унга нисбатан “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.
Фуқаро Т.Б., шифокорлар томонидан кўрсатилган тиббий муолажаларга қарамсдан 2020 йил 22 июнь куни шифохонада вафот этган. Жиноят иши эса ЖКнинг 104-моддаси 3-қисми “д” бандига қайта малакаланган.

Молодой человек избил мужчину старше себя на 30 лет, мужчина скончался
Самаркандская область. В ночь с 11 по 12 июня 2020 года примерно в 01:30 часов на территории махаллинского схода граждан «Янгиарик» Самаркандского района, из-за возникших разногласий между 52-летним Т.Б. и 22-летним С.С. произошла ссора, в ходе которой С.С. ударив Т.Б. по лицу руками, нанес телесные повреждения последнему.
В результате чего Т.Б. с полученными травмами был госпитализирован в районное медицинское учреждение.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Самаркандского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений).
В ходе предварительного следствия С.С., привлечен в качестве обвиняемого и в отношении него избрана мера пресечения в виде «заключения под стражу».
22 июня текущего года Т.Б. скончался в медицинском учреждении, в связи с чем уголовное дело переквалифицировано на п. «д» п.3 ст.104 УК Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений повлекших смерть потерпевшего).