Сирдарё вилояти ИИБ раҳбариятининг навбатдаги шахсий қабули бўлиб ўтди
Сирдарё вилояти ички ишлар бошқармаси раҳбарияти томонидан аҳоли муаммоларини ўрганиш, уларнинг талаб ва таклифларига эътибор қаратиш, мурожаатларга амалий ечим топиш мақсадида шахсий қабуллар мунтазам равишда ташкил этилмоқда.
Шу муносабат билан Сирдарё вилояти ИИБ раҳбариятининг навбатдаги шахсий қабули бўлиб ўтди. Қабул жараёнида фуқароларнинг ички ишлар органлари фаолиятига доир турли масалалар юзасидан мурожаатлари эшитилди, ариза ва шикоятлари атрофлича ўрганилди.
Фуқаролар томонидан кўтарилган масалаларнинг аксарияти жойида ҳал этилди, айрим масалалар эса қонуний асосда кўриб чиқиш учун тегишли масъулларга кўрсатма ва топшириқлар берилиб алоҳида назоратга олинди.
Бундай учрашувлар жамоатчилик билан очиқ мулоқотни таъминлаш, инсон манфаатларини устувор этиш, шунингдек, фуқаролар ишончини янада мустаҳкамлашга хизмат қилади.

Состоялся очередной личный приём руководства Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Руководством Управления внутренних дел Сырдарьинской области на регулярной основе организуются личные приёмы граждан с целью изучения проблем населения, внимательного рассмотрения их требований и предложений, а также выработки практических решений по поступающим обращениям.
В этой связи состоялся очередной личный приём руководства УВД Сырдарьинской области. В ходе приёма были выслушаны обращения граждан по различным вопросам, связанным с деятельностью органов внутренних дел, заявления и жалобы были всесторонне изучены.
Большинство поднятых гражданами вопросов было решено на месте, по отдельным обращениям ответственным должностным лицам даны соответствующие поручения и указания для рассмотрения в установленном законом порядке, они взяты на особый контроль.
Подобные встречи способствуют обеспечению открытого диалога с общественностью, приоритетному соблюдению интересов человека, а также дальнейшему укреплению доверия граждан.