Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазири ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғининг қабули ўтказилди
Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазири ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи полковник М.Т.Рахматуллаев томонидан жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини кўриб чиқиш, фуқароларнинг соҳа билан боғлиқ муаммоларига ижобий ечим топиш мақсадида Тахиатош туманида навбатдаги Сайёр қабул ўтказилди.
Сайёр қабул давомида асосий эътибор, мурожаат билан келган фуқароларнинг муаммоларини жойида ҳал этиш ҳамда уларга ҳуқуқий маслаҳатлар беришга қаратилиб, бунинг учун масъул ходимлар қатнашишлари таъминланди.
Сайёр қабул жараёнида 15 нафардан ортиқ фуқароларнинг суд-ҳуқуқ масалалари бўйича мурожаатлари қабул қилиниб, уларнинг 8 таси жойида ижобий ҳал этилди. Айрим мурожаатлар ўрганиш ва вақт талаб қилиши инобатга олиниб, мутасадди идораларга тегишли топшириқлар берилиб, ижроси назоратга олинди ва мурожаат эгаларига ҳуқуқий тушунтиришлар берилди.

Состоялся приём заместителя министра внутренних дел Республики Каракалпакстан — начальника Следственного управления
Заместителем министра внутренних дел Республики Каракалпакстан – начальником Следственного управления, полковником М.Т. Рахматуллаевым, в целях рассмотрения обращений физических и юридических лиц, а также поиска положительных решений проблем граждан, связанных с деятельностью органов внутренних дел, в Тахиаташском районе был проведён очередной выездной приём граждан.
В ходе выездного приёма основное внимание было уделено решению проблем граждан, обратившихся с заявлениями, непосредственно на месте, а также предоставлению им правовых консультаций. Для этого было обеспечено участие ответственных сотрудников.
В процессе выездного приёма были приняты обращения более чем 15 граждан по судебно-правовым вопросам, из которых 8 были положительно решены на месте. Ряд обращений, требующих дополнительного изучения и времени, был направлен в соответствующие ведомства с дачей необходимых поручений, их исполнение взято под контроль, а заявителям даны правовые разъяснения.