Наманган вилояти Поп туманда сайёр қабул ўтказилган
2020 йил 24 декабрь куни Наманган вилоят ИИБ бошлиғининг ўринбосари подполковник Т.М.Мустафаев раҳбарлигида, Тергов бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари подполковник Э.Я.Убайдуллаев, Тергов бошқармаси терговчиси катта лейтенант А.Х.Нуриллаев ва Тергов бўлими бошлиғи майор А.С.Нодировлар иштирокида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Поп туман ҳалқ қабулхонасида Поп туманида яшовчи фуқаролар билан терговга қадар текширув, суриштирув, дастлабки тергов ва паспорт (биометрик паспорт бериш, пропискага қўйиш ва пропискадан чиқариш, фуқаролиги бўлмаган шахсларга Ўзбекистон Республикаси фуқаролигини бериш) масалалари бўйича сайёр қабул ўтказилди.
Сайёр қабулда 10 нафар фуқаролар қабул қилинди.
Улар томонидан:-
-4 нафари Поп туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан жиноят ишлари бўйича қонуний енгиллик бериш масаласида,
-1 нафари тергов ҳаракатлари олиб борилаётган жиноят иши бўйича, жабрланувчиларга етказилган зарар қопланганлигини инобатга олиниб, жиноят ишини тугатишда ёрдам бериш масаласида,
-1 нафари Поп туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан унга нисбатан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилаётган жиноят иши бўйича, тан жароҳати олган фуқаро уни уятли сзлар билан ҳақорат қилганлиги учун уни уриб тан жароҳати етказганлигини баён қилиб, унга нисбатан қонуний чора кўриш масаласида,
-4 нафари Поп туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан терговга қадар текширув ҳамда тергов ҳаракатлари олиб борилиб қонуний тартибда кўриб чиқилган ишлар бўйича Поп туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими ходимларига миннатдорчилик масаласида,
Мурожаатларнинг 6 таси жойида ҳал этилиб, қаноатлантирилди, 3 таси бўйича ҳуқуқий тушунтириш берилди ва 1 та мурожаат бошқарма бошлиғи томонидан назоратга олинди.

В Папском районе Наманганской области проведён выездной прием граждан
24 декабя текущего года со стороны Заместителя начальника УВД Наманганской области-начальником Следственного управления подполковником Т.М. Мустафаевым , первым заместителем начальника Следственного управления подполковником Э.Я. Убайдуллаевым, при участии следователя А.Х. Нуриллаева и начальника следственного отделения майора А.С.Нодирова был проведён выездной прием граждан, который состоялся в здании народной приемной Папского района Наманганской области.
В ходе приема были рассмотрены вопросы, касающиеся материалов до следственной проверки, предворительного следствия, а так же вопросы касающиеся выдачи биометрических паспортов, прописки и выписки с места жительства, получение гражданства Республики Узбекистан.
Так же в ходе выездного приема было принято 10 граждан, 4 из которых попросили о применении смягчении в рамках закона по возбужденным уголовным делам, 1 обращение было связано с просьбой о прекращении возбужденного уголовного дела в связи с возмещением причинённого материального ущерба потерпевшему. Так же в ходе приёма четверо выразили благодарность сотрудникам Следственного отделения Папского района за их работу по расследованию уголовных дел и принятия по ним своевременных законных решений.
Начальником Следственного управления при УВД Наманганской области подполковником Т.М. Мустафаевым 6 обращений граждан были решены на месте по 3 обращениям были даны юридические разъяснения и 1 взято на контроль.