2 нафар эркакни дўппослаган қиз. Ҳолат бўйича жиноят иши қўзғатилган
Наманган. 2020 йилнинг 25 июнь куни соат 17:30 да 23 ёшли Г.А. жамиятда юриш-туриш қоидаларини қасддан менсимасдан, жамоат жойи ҳисобланган Норин тумани Зарбдор МФЙ ҳудудидан ўтган автомобиль йўлида 33 ёшли У.А., ни ҳеч бир сабабсиз қасддан қўллари билан уриб, оёқлари билан тепиб, дўппослаб тан жароҳати етказган.
Бундан ташқари, Г.А. ўзининг жиноий ҳатти-ҳаракатлари давом эттириб, безорилик ҳаракатларини олдини олаётган 30 ёшли А.Н., га фаол қаршилик кўрсатиб, унинг юз қисмига қўллари билан қасддан бир неча маротаба урган.
Мазкур ҳолат юзасидан Норин тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Г.А., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 3-қисми “г” банди (жамоат тартибини сақлаш вазифасини бажариб турган ҳокимият вакили ёки жамоатчилик вакилига ёхуд безорилик ҳаракатларининг олдини олиш чорасини кўрган бошқа фуқароларга қаршилик кўрсатиб содир этилган безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган.

Девушка избила двух мужчин. По факту возбуждено уголовное дело
Наманганская область. 25 июня 2020 года примерно в 17:30 часов 23-летняя Г.А. умышленно пренебрегая правилами поведения в обществе, на автомобильной дороге, расположенной в махаллинском сходе граждан Зарбдор Нарынского района, беспричинно руками и ногами избила 33-летнего У.А., нанеся тем самым последнему телесные повреждения.
Кроме этого, Г.А. продолжая свою преступную деятельность, руками нанесла несколько ударов по лицу, пытавшегося утихомирить конфликт 30-летнему А.Н.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Нарынского района возбуждено уголовное дело по п. «г» ч.3 ст. 277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (хулиганство). Ведется предварительное следствие.