Билолиддинга нима сабабдан 4 600 000 сўм пул керак бўлди?!...
Андижон вилояти. 2021 йилнинг 21 март куни номаълум шахс ўзининг бошқарувидаги “Spark” русумли автомашинасида Андижон тумани Нўхатак МФЙ., ҳудудида жойлашган “Paynet” шаҳобчасига келиб, у ерда ишловчи 17 ёшли Хабибулло Қ.,га 8600********0068 рақамли пластик картасига 4 600 000 сўм пул ўтказиб берса, нақд шаклда беришини айтиб, пластик картасига ушбу пул маблағларини туширтиришга эришиб, “Spark” русумли автомашинасида ҳодиса жойидан яширинган.
Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, ушбу жиноятни 19 ёшли Билолиддин Т., содир этганлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Андижон тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Билолиддин Т.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 166-моддаси 1-қисми (Талончилик) билан жиноят иши қўзғатилиб, процессуал тартибда ушланган.
Тергов давомида Билолиддин Т., нима сабабдан ушбу жиноятни содир этганлигига аниқлик киритилади.
Таъкидлаш жоизки, бу турдаги жиноятлар учун Жиноят кодексининг нормаларига кўра, 3 йилгача ахлоқ тузатиш ишлари ёки 2 йилдан 5 йилгача озодликни чеклаш ёки 5 йилгача озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланади.

Для чего же Билодиддину потребовалось 4.600.000 сум?!...
Андижанская область. 21 марта 2021 года неизвестное лицо подъехало на автомобиле марки «Spark» к пункту “Paynet” расположенного в махалле “Нухтак” Андижанского района, после зайдя в него попросил работающего там 17-летнего Хабибулло К. перевести на его пластиковую карту за номером 8600********0068 деньги в размере 4.600.000 сум, сказав что переведённую им сумму он отдаст наличными, после того как молодой человек перевёл вышеуказанную сумму денег ему на пластиковую карту, неизвестный сел в автомашину и скрылось с места происшествия.
В ходе проведённой доследственной проверки было установлено, что данное преступление было совершено со стороны 19-летнего Билолиддина Т..
По данному факту со стороны Следственного отдела при ОВД Андижанского района в отношении Билолиддина Т. возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 166 (грабёж) Уголовного кодекса Республики Узбекистан, и он был задержан в процессуальном порядке.
Следствием будет установлена причина совершения Билолиддином Т. данного преступления.
Следует отметить, что за совершение данного вида преступления законом предусмотрена уголовная ответственность в виде исправительных работ до 3-х лет или ограничением свободы от 3-х до 5 лет либо лишением свободы до 5 лет.