Бухорода ЙТҲ, 2 киши вафот этди
Бухоро. 2020 йилнинг 29 сентябрь куни соат 07:30 да 30 ёшли С.Ж., бошқарувида бўлган “Nexia” русумли автомашинани Жондор-Бухоро йўналиши бўйича бошқариб бориб, Бухоро тумани “Работиқалмоқ” МФЙ ҳудудидан ўтувчи 4Р-72 автомобил йўлининг 8 км. да, автомашина бошқарувини йўқотиб, йўлнинг ҳаракат йўналиши бўйича ўнг томонида жойлашган бетон тўсиққа автомашина олд қисми билан урилиши оқибатида автомашина бир неча маротаба ағдарилиб айланиб кетиб, йўл транспорт ҳодисасини содир қилган.
Натижада автомашинада бўлган йўловчилар турмуш ўртоғи 29 ёшли Б.Х., ҳамда унинг вояга етмаган фарзанди 7 ёшли К.Т., лар ҳодиса жойида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бухоро вилоят ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми “а” банди (Одамлар ўлимига сабаб бўлган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳурматли фуқаролар, йўлларда ҳаракатланганда белгиланган йўл-ҳаракати қоидаларига ҳамда ўзингизнинг шахсий хавфсизлингизга риоя қилинг.

ДТП в Бухаре, два человека погибло
Бухарская область. 29 сентября 2020 года примерно в 07630 часов водитель автомобиля «Nexia» 30-летний С.Ж., на 8 километре автомобильной дороги 4Р-72 «Жондор-Бухара», пролегающей по территории махаллинского схода граждан «Работикалмок» Бухарского района, потеряв управление над автомобилем, столкнулся с бетонным ограждением, расположенной на правой стороне автомобильной дороги, в результате чего автомобиль перевернулся несколько раз.
Находившиеся в автомобиле супруга водителя 29-летняя Б.Х. и его несовершеннолетний сын К.Т. (7 лет) от полученных телесных повреждений скончались на месте происшествия.
По данному факту Следственным управлением при УВД Бухарской области возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы). Ведется предварительное следствие.