Интернет ижтимоий тармоқларида “Асакада пичоқбозлик-ми?” номли видеолавҳа юзасидан
Андижон. 2020 йилнинг 22 июнь куни соат 10:00 да 25 ёшли С.Н. Асака тумани Беруний МФЙ ҳудудида жойлашган “Султон Сарой” кафеси олдида таниши 25 ёшли Д.О., га таниш қизга нима учун қўнғироқ қилганлигини сўраб, у билан ўзаро жанжаллашиб, жанжал вақтида С.Н. ёнида бўлган хўжалик пичоғи билан Д.О., нинг ўнг орқа кўкрак соҳасига бир маротаба уриб тан жароҳати етказган.
Мазкур ҳолат Асака тумани ИИБ нинг жиноят ҳақидаги ҳодиса ва хабарлар рўйхатидан ўтказилиб, ҳодиса жойига туман ИИБ тергов-тезкор гуруҳи аъзолари чиққан, ҳодиса жойи кўздан кечирилган.
Олиб борилган терговга қадар текширув давомида С.Н., дан бир дона хўжалик пичоғи ҳамда Д.О., ни ҳодиса вақтида эгнида бўлган устки кийимлари холислар иштирокида баённома орқали олинган.
Судга оид экспертиза хулосасига кўра, Д.О. «ЎРТАЧА» оғир турдаги тан жароҳати олганлиги аниқланган.
Ҳолат юзасидан Асака тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 2-қисми «а,в» бандлари (баданга ўртача оғир шикаст етказиб, совуқ қурол ёки кишининг соғлиғи учун амалда шикаст етказиши мумкин бўлган нарсаларни (қурол сифатида) қўллаш билан содир этилган безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган. С.Н. гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган. Ҳозирда дастлабки Тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Информационное сообщение по распространившейся в сети интернет видеоролика под названием “поножовщина в Асаке”
Андижанская область. 22 июня 2020 года примерно в 10:00 часов 25-летний С.Н. находясь около кафе “Султон Сарой” расположенного на территории махаллинского схода граждан Беруний Асакинского района, учинил ссору со своим знакомым 25-летним Д.О. спрашивая последнего по какой причине он звонит знакомой ему девушке. В ходе ссоры С.Н. находившимся при себе хозяйственным ножом нанес удар в область задней части груди Д.О.
Данное событие было зафиксировано в книге преступлений и событий реестра (книги) ОВД Асакинского района, на место события выехала следственно-оперативная группа, которая произвела осмотр места происшествия.
В ходе доследственной проверки в установленном порядке у С.Н. был изъят хозяйственный нож и верхняя одежда Д.О.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы Д.О. получил “СРЕДНЕЙ” тяжести телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Асакинского района возбуждено уголовное дело по п. “а,в” ч.2 ст.277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (хулиганство, повлекшее причинение средней тяжести телесного повреждения, сопряженное с применением холодного оружия или предметов, использование которых объективно может причинить вред здоровью). С.Н. привлечен в качестве подозреваемого. В настоящее время ведется предварительное следствие.