Қарийб 1 кг. марихуана аниқланди
Тошкент вилояти. 2020 йилнинг 13 сентябрь куни соат 13:30 да ИИБ ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида, Қибрай тумани Парвоз МФЙ да яшовчи 50 ёшли Д.С., ни хонадони кўздан кечирилганида уйнинг ичкари хоналарида ёйилган яшил рангли, ўткир ҳидли, ўсимликлар қуритилаётган аниқланиб, ашёвий далил тариқасида расмийлаштириб олинган.
Судга оид кимёвий экспертиза хулосасига кўра, олиб қўйилган ўсимликлар соф вазни 974 граммни ташкили қилиши ва «марихуана» гиёҳвандлик воситаси эканлиги кўрсатилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қибрай тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 276-моддаси 2-қисми “а” банди (гиёҳвандлик воситалари, уларнинг аналоглари ёки психотроп моддаларни ўтказиш мақсадини кўзламай қонунга хилоф равишда тайёрлаш, эгаллаш, сақлаш ва бошқа ҳаракатлар) билан жиноят иши қўзғатилган.

Под Ташкентом обнаружено около килограмма марихуаны
Ташкентская область. 13 сентября 2020 года примерно в 13:30 часов в ходе оперативного мероприятия проведеного сотрудниками ОВД было обнаружено, что проживающий в махаллинском сходе граждан Парвоз Кибрайского района 50-летний Д.С. у себя дома путем высушивания хранит кусты растения зеленоватого цвета со специфическим запахом, которые были изъяты в установленном порядке в качестве вещественных доказательств.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Кибрайского района возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.2 ст.276 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Незаконное изготовление, приобретение, хранение и другие действия с наркотическими средствами, их аналогами или психотропными веществами без цели сбыта). Ведется предварительное следствие.