Сейфдан пул ўғирлаган шахслар ушланди, тергов олиб борилмоқда.
Тошкент вилояти. 2020 йил 17 январь кунидан 18 январь кунига ўтар кечаси номаълум шахслар Бўка тумани Равот маҳалласида яшовчи 61 ёшли Р.В. нинг уйига ғайриқонуний равишда кириб, ётоқхонадан ичида 8.500 АҚШ доллари миқдоридаги пуллари бўлган темир сейфини яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинган.
Ҳодиса содир бўлган жойни кўздан кечириш жараёнида 1 дона эркаклар бош кийими ва 2 дона эркаклар курткаси ашёвий далил тариқасида расмийлаштириб олинган.
Дастлабки тергов жараёнида бир нафар гувоҳ ўз кўрсатувида, ҳодиса жойида “Ваз-2106” русумли автомашина ва унинг давлаь рақамини тахминий айтиб ўтган.
Кўрилган чоралар натижасида ушбу автомашинанинг эгаси Сирдарё вилоятида яшовчи 22 ёшли У.С. эканлиги, бундан ташқари унинг яна икки нафар жиноий шериклари 30 ёшли Б.С. ва 28 ёшли Ш.С. лар эканликлари ҳам аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бўка туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан жиноят иши қўзғатилган. Дастлабки тергов жараёнида моддий зарар тўлиқ қопланган. Ҳар бир шахсга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми “в” банди билан айблов эълон қилинган ва “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган. Ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

Похитители сейфа с деньгами задержаны, ведётся следствие.
Ташкентская область. В ночь с 17 января на 18 января 2020 года неизвестные противоправно проникли в дом, 61-летнего Р.В., расположенного в махалле Равот Букинского района, и похитили железный сейф со спальной комнаты, в котором находились 8.500 долларов США и скрылись с места происшествия.
В ходе осмотра места происшествия были обнаружены и изъяты мужской головной убор и две мужские куртки.
В ходе предварительного следствия один из свидетелей указал, что около дома, где произошло преступление видел автомобиль марки “Ваз-2106” и примерно указал на государственные номера автомобиля.
Предпринятыми мерами был установлен владелец данного автомобиля – 22-летний житель Сырдарьинской области У.С., после чего были установлены его сообщники, которыми оказались также жители Сырдарьинской области 30-летний Б.С. и 28-летний Ш.С.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Букинского района возбуждено уголовное дело. В ходе расследования большая часть нанесенного ущерба была возмещена. Каждый из преступников был привлечен в качестве обвиняемого по п. “в” ч.3 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан и избрана мера пресечения в виде “заключения под стражу”. Предварительное следствие продолжается.