Маст ҳолатда бировни автомашинасини олиб қочди
Қорақолпоғистон. 2020 йилнинг 24 май куни Нукус шаҳрида яшовчи 28 ёшли Ж.С. шаҳар ИИБ га ариза билан мурожаат қилиб, унда шу куни соат 20:40 да “Spark” русумли транспорт воситасини Нукус шаҳар “Жеке-терек” МФЙ, “Замонавий” кўчасидаги озиқ-овқат дўкони олдида калитни автомашина ичида қолдириб, дўконга кириб кетган вақтда номаълум шахс олиб қочганлигини кўрсатиб ўтган.
Олиб борилган тезкор қидирув натижасида оилб қочилган “Spark” русумли транспорт воситаси Нукус тумани Қизил уй посёлкаси ҳудудидан ўтувчи ички асфальт йўл чеккасидан соз ҳолатда топилган.
Шудан сўнг жиноятни иссиқ изидан очиш мақсадида бир қатор тезкор ишлар амалга оширилиб, ушбу жиноятни 28 ёшли Ж.Т. маст ҳолатда содир этганлиги олиб қочилган автомашинанинг давлат рақамларини ечиб, ташлаб юборганлиги аниқланган.
Ҳолат юзасидан Нукус шаҳри ИИО ФМБ ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят Книнг 267-моддаси 1-қисми (транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатилган, ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

Угнал чужой автомобиль будучи под алкогольным опьянением
Каракалпакистан. 24 мая 2020 года, житель города Нукус 28-летний Ж.С., обратился в городское ОВД с заявлением, в котором указал, что тем же днём примерно в 20:40 часов неизвестное лицо похитило оставленный им автомобиль марки “Spark” с ключами на замке зажигания около продуктового магазина на улице “Замонавий” махаллинского схода граждан “Жеке-терек” города Нукус.
Предпринятыми мерами, угнанный автомобиль был обнаружен в исправном состоянии на внутренней части асфальтированной дороги, пролегающей по территории посёлка «Кизил уй» Нукусского района.
После чего был проведен ряд мероприятий по раскрытию преступления по горячим следам, в результате которых было установлено, что данное преступление совершил, находившийся в нетрезвом состоянии, 28-летний Ж.Т., который после угона транспортного средства снял государственные номера и выбросил их.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Нукус было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства). Ж.Т. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке. Предварительное следствие продолжается.