Олиб қочилган “Nexia” автомашинаси ариқдан топилди
Андижон. 2020 йилнинг 1 сентябрь куни соат 01:00 да номаълум шахс Бўстон тумани Гузар МФЙ А.Навоий кўчасида яшовчи 46 ёшли Д.Х., га тегишли бўлган ва унинг яшаш хонадони дарвозаси ёнида турган “Nexia” русумли автомашинасини олиб қочиб кетган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бўстон тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан номаълум шахсга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 267-моддаси 1-қисми (транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Шу куни соат 10:00 да олиб қочилган транспорт воситаси ЙТҲ содир қилган ҳолатда Бўстон тумани Наврўз МФЙ Нурафшон кўчаси ўрамидан оқиб ўтган “Наврўз ариғи”дан топилган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари давомида, мазкур жиноятни 24 ёшли О.Х., содир этганлиги аниқланиб, у жиноят иши бўйича гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган ва процессуал тартибда ушланган.

Угнанный автомобиль "Nexia" был найден в канале
Андижанская область. 1 сентября 2020 года примерно в 01:00 часов неизвестный угнал автомобиль марки “Nexia”, принадлежащий 46-летнему Д.Х., оставленный снаружи около ворот дома, расположенного по улице А.Навоий махаллинского схода граждан Гузар Бустанского района.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Бустанского района в отношении неизвестного лица было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства).
В тот же день угнанный автомобиль был обнаружен в канале “Навруз ариги”, протекающего улицы Нурафшан Бустанского района.
Проведенными оперативными мероприятии было установлено, что данное преступление совершил 24-летний О.Х. в состоянии алкогольного опьянения.
По уголовному делу О.Х. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке. Предварительное следствие продолжается.