Андижонда 1 кг. “гашиш” 15.000 АҚШ долларига пулланаётганида ушланди
Андижон. 2020 йилнинг 04 август куни соат 12:45 да Жалақудуқ тумани ИИБ ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида, фуқаро 31 ёшли И.А., тумандаги Достонобод МФЙ ҳудудида 1 дона целофан пакетга солиб қадоқланган ҳолдаги соф оғирлиги 937,62 грамм бўлган “Гашиш” гиёҳвандлик моддасини 5.000 АҚШ доллари ва 100.000.000 сўм пуллар эвазига сотаётган вақтида тезкор тадбир иштирокчилари томонидан ушланган.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида, И.А., дан кимёвий ишлов берилган 5000 АҚШ доллари ва 100.000.000 сўм миқдоридаги пуллар холислар иштирокида тегишли тартибда расмийлаштириб олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жалақудуқ тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 273-моддаси 5-қисми (Гиёвандлик воситаларини кўп миқдорда қонунга хилоф равишда сотиш) билан жиноят иши қўзғатилган. И.А., гумон қилинувчи тариқасида жалб қилиниб, процессуал тартибда ушланган.

В Андижане задержан мужчина при сбыте почти 1 кг. "гашина" за 15.000 долларов США
Андижанская область. 04 августа 2020 года примерно в 12:45 часов в ходе оперативного мероприятия, сотрудниками ОВД на территории махаллинского схода граждан Достонобод Жалакудукского района при сбыте 937,62 грамм наркотического средства «гашиш» за 5.000 долларов и 100.000.000 сум с поличным был задержан 31-летний И.А.. у которого в присутствии понятых в установленном порядке были изъяты помеченные 5000 долларов США и 100.000.000 сум.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Жалакудукского района возбуждено уголовное дело по ч.5 ст.273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Незаконная продажа наркотических средств, их аналогов или психотропных веществ в крупных размерах).