Хонадондаги қиморхона фаолиятига чек қўйилди
Қашқадарё вилояти. 2021 йилнинг 13 март куни ИИБ ходимлари томонидан олиб борилган тадбир давомида, шу куни соат 23:00 ларда 38 ёшли Азиз К., Шаҳрисабз тумани Андай қишлоғида жойлашган яшаш хонадонида 8 нафар фуқароларга ўйин картаси ёрдамида қимор ўйнашлари учун шароит яратиб берганлиги аниқланиб, хонадонидан 12 дона ўйин картаси, қимор учун тикилган 2 844 000 сўм ва 50 АҚШ доллар пул маблағлари Азиз К.,дан ашёвий далил тариқасида расмийлаштириб олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Шаҳрисабз туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Азиз К., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 278-моддаси 1-қисми (Қимор ва таваккалчиликка асосланган бошқа ўйинларни ташкил этиш ҳамда ўтказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган.

В одной из квартир приостановлена деятельность незаконных азартных игр
Кашкадарьинская область. В ходе оперативного мероприятия проведённого со стороны сотрудников ОВД Шахрисабского района 13 марта 2021 года в 23:00 часов было установлено, что житель селения Андай Шахрисабского района 38-летний Азиз К., в своей квартире предоставил возможность 8 гражданам играть в азартные карточные игры. В ходе данного мероприятия из квартиры Азиза К. в качестве вещественных доказательств были изъяты 12 колод карт, а так же, деньги в размере 2.844.000 сум и 50 долларов США поставленные на “середину” от игроков.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Папского района в отношении Азиза К., возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.278 (Организация и проведение азартных и других основанных на риске игр) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время Азиз К., привлечен к участию в уголовном деле в качестве подозреваемого, следствие продолжается.