Уйда ҳеч ким йўқлигини аввалдан билган ўғрилар жуда кўп миқдордаги пулларни ўғирлади
Ҳолат юзасидан Самарқанд шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 169-моддаси 4-қисми “а” банди (жуда кўп миқдордаги ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган. А.Р., га тегишли моддалар билан айб эълон қилиниб, “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган. С.С.,ни қўлга олиш ва терговга келтириш чоралари кўрилмоқда. Дастлабки тергов ҳаракатлари давом эттирилмоқда.
Ҳурматли фуқаролар, уйингизда моддий бойликларни асраб авайлашингизни, уйингизда ҳеч ким йўқлигидан бошқаларнинг хабари бўлмаслигини таъминлашингизни, дераза ромларига темир панжаралар ўрнатишингизни, эшиклар қулфланганлигига алоҳида эътибор қаратишингизни ҳамда имкон борича қўриқлаш пултларига уланишингизни тавсия қиламиз, зеро ўзингиз йиллар давомида меҳнат қилиб топган пулларингизни осон йўл билан бойлик орттириш пайида бўлган шахслар томонидан ўғирланишига имкон яратиб берманг.
Эслатма ЖКнинг 169-моддаси 4-қисми “а” банди, “ўғрилик, яъни ўзганинг жуда кўп миқдордаги мол-мулкини яширин равишда талон-торож қилиш учун

Заранее знавшие, что хозяев не будет дома, преступники соврешили кражу в особо крупном размере
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Самарканда возбуждено уголовное дело п. “а” ч.4 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража в особо крупном размере). А.Р. предъявлено обвинение по соответствующим частям и избрана мера пресечена в виде “заключения под стражу”. Принимаются меры по задержанию С.С. и обеспечению его явки в следственные органы. Ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане, убедительно просим Вас относится бережливее к нажитому годами имущесству, принять меры по их сохранности, установки соответсвующих огражданий, по мере возможности подключить жилище к пультам охраны.
Напоминание: за совершение преступление предусмотренного п. “а” ч.4 ст. 169 УК кражи в особо крупном размере предусмотрено наказание в виде: