“Ровот-Боғонали” қишлоғи фуқаролари ўртасида безорилик юз берди
Самарқанд вилояти.  2021 йилнинг 25 апрель куни соат 19:00 ларда 51 ёшли М.Баҳодир бошқарувидаги “Lasetti” русумли автомашинасини Пастдарғом тумани “Ровот-Боғонали” қишлоғи йўналиши бўйлаб бошқариб, “Ровот” қишлоғининг ички йўлига қайрилаётган вақтида, унинг орқа томонидан ҳаракатланиб келаётган “Lasetti” русумли автомашина ҳайдовчиси 22 ёшли А.Миржалол ва унинг йўловчилари 36 ёшли Р.Урал, 24 ёшли А.Талат, 18 ёшли А.Фирдавслар ҳайдовчи М.Баҳодирга автомашинани нотўғри бошқариб, уларни автомашинасини қисиб юборганлигини айтиб, ҳақорат қилганликлари оқибатида Ровот ва Боғонали қишлоғида яшовчи жами 17 нафар фуқаролар ўрталарида жанжал келиб чиқиб, бир-бирларини уриб дўппослаганлар.
Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, ушбу жанжалда фаол иштирок этган 17 нафар фуқаролардан 15 нафари турли кўринишдаги тан жароҳатлари олганликлари, улардан 3 нафари аёл киши эканлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Пастдарғом тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 3-қисми “г” банди (безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Тергов ҳаракатлари давомида ушбу жанжалнинг келиб чиқиш сабаблари, айбланувчилар доираси аниқланиб ҳуқуқий баҳо берилиши таъминланади.

Хулиганство произошедшее между жителями селений “Равот-Багонали”
Самаркандская область. 25 апреля 2021 года в 19:00 часов 51-летний М. Баходир управляя автомашиной марки “Laсetti” по направлению селений “Равот-Багонали” Пастдаргамского района, во время совершения маневра по перестройке автомашины на внутреннею дорогу селения “Равот”, услышал оскорбительные взыскания от водитель движущегося сзади него автомашины “Laсetti” 22-летнего А. Миржалола и его пассажиров 36-летнего Р. Урала, 24-летнего А. Талата и 18-летнего А. Фирдавса. Как выяснилось ребята начали оскорблять М. Баходира за то, что он якобы не правильно совершил маневр, во время которого зажал их автомашину. Позже, на данной почве между
17 жителями селений Равот и Багонали завязалась драка.
В ходе проведенной доследственной проверки было установлено, что из 17 активно участвовавших в данной драке граждан 15 получили разные виды телесных повреждений, кроме этого, как было установлено следствием 3 из них оказались женщинами.
По данному факту со стороны Следственного отделения при Пастдаргамском районе было возбуждено уголовное дело по п. «г» ч. 3 ст. 277 (хулиганство) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В рамках данного уголовного дела следствию предстоит выяснить все обстоятельства произошедшего и определить круг обвиняемых, после чего будет дана правовая оценка действию каждого из участников данного инцидента.