Қинғир йўл билан жарима майдонидан автомашинасини олиб чиқиш...
Фарғона вилояти. 2020 йилнинг 26 январь куни 42 ёшли Д.Холида Олтиариқ тумани Ўзбекистон маҳалласида таниши 25 ёшли М.Иззатбекка ЙПХ ходимлари томонидан жарима майдонига қўйилган “Nexia-2” русумли автомашинасини олиб чиқиб беришда ёрдам беришини ваъда қилиб, алдов йўли билан жами 5 575 000 сўм пулларни қўлга киритиб, ўз эҳтиёжига сарфлаб юборган.
Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, Д.Холида Олтиариқ туманида жойлашган умумтаълим мактабида хўжалик мудири лавозимида фаолият олиб бориши аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Олтиариқ тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Д.Холидага нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Жиноят иши доирасида ушбу жиноятнинг келиб чиқиш сабаблари ўрганилиб, ҳуқуқий баҳо берилиши таъминланади.

Решил вытащить машину со штраф площадки не легальным путём
Ферганская область. 26 января 2020 года 42-летняя Д. Холида находясь в махалле «Узбекистан» Алтыарыкском районе, с целью завладения чужим имуществом путём обмана, войдя в доверие к своему знакомому 25-летнему М. Иззатбеку, пообещала помочь вытащить принадлежащую ему автомашину марки «Nexia-2» помещенную со стороны сотрудников ДПС на штраф площадку, потребовав за данные услуги 5.575.000 сум, после получения денежных средств, Д. Холида обещанного не выполнила, а полученные деньги потратила на собственные нужды.
В ходе проведённой доследственной проверки было установлено, что Д. Холида, является заведующей по хозяйственной части в общеобразовательной школе расположенной в Алтыарыкском районе.
По данному факту со стороны Следственного отделения при ОВД Алтыарыкского района в отношении Д. Холиды было возбуждено уголовное дело ст. 168 (мошенничество) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время устанавливаются все причины произошедшего, в результате которого будет обеспечена дача полной юридической оценки произошедшему.