Қувиб ўтиш учун қарама-қарши йўналишга чиққан ҳайдовчи 4 кишининг ҳаётига зомин бўлди.
Қашқадарё вилояти: 2019 йил 28 декабрь куни соат тахминан 14:30да 20 ёшли Ф.Ж. бошқарувидаги «Nexia-2» русумли автомашинасида Чироқчи тумани Кўктош маҳалласидан ўтувчи “4Р-84 Яккабоғ-Чироқчи” йўли бўйлаб ҳаракатланиб келиб ўзидан олдинда кетаётган автомашинани қувиб ўтиш учун қарама-қарши йўналишга чиққан вақтида йўлнинг 35 км.да, 41 ёшли И.Н. бошқарувидаги «Kamaz» русумли юк автомашинаси билан тўқнашиб кетиши оқибатида йўл-транспорт ҳодисаси содир қилган.
Натижада «Nexia-2» русумли автомашина ҳайдовчиси Ф.Ж. ва 3 нафар йўловчилар ҳодиса содир бўлган жойда вафот этишган.
Ҳолат юзасидан Чироқчи тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми “а” банди (одамлар ўлимига олиб келган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Обгон с выездом на встречную полосу обернулся гибелью 4 человек.
28 декабря 2019 года примерно в 14:30 часов, водитель автомобиля марки «Nexia-2», 20-летний Ф.Ж., управляя автомобилем по 35-километру автомобильной дороги 4Р-84 «Яккабог-Чирокчи», пролегающей по территории махалли Куктош, при совершении обгона выехал на встречную полосу, где столкнулся с едущим по встречной полосе грузовым автомобилем марки «Камаз», находившимся под управлением 41-летнего И.Н.
В результате столкновения водитель автомобиля «Nexia-2» Ф.Ж. и его 3 пассажира от полученных травм скончались на месте. Личности погибших пассажиров устанавливаются.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Чирокчинского района возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекших человеческие жертвы). Ведется предварительное следствие.