Навоий. 2020 йилнинг 09 февраль куни тахминан соат 01:50ларда 24 ёшли Р.Н. “Lacetti” русумли автомашинасини Конимех тумани ҳудудидан ўтувчи А-379 “Зарафшон-Навоий” автомобиль йўли бўйлаб бошқариб бориб, мазкур йўлнинг 154 км.да белгиланган тезликни оширган ҳолда ҳаракатланиб келаётган вақтида, бошқарувни йўқотиб, қарама-қарши ҳаракат йўналишига чиқиб кетган ва 23 ёшли Н.Ж. нинг бошқарувида бўлган “Nexia” русумли автомашинаси билан тўқнашиб, йўл-транспорт ҳодисаси содир қилган.
Натижада “Nexia” русумли автомашина хайдовчиси Н.Ж. воқеа жойида ва автомашина йўловчиси 1 ёшли чақалоқ А.Ш. Зарафшон шаҳар тиббиёт бирлашмасида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Конимех тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми “а” банди (одамлар ўлимига сабаб бўлган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Превышение скорости привело к трагедии.
Навоийская область. 09 февраля 2020 года примерно в 01:50 часов водитель автомобиля марки “Lacetti” 24-летний Р.Н., управляя автомобилем по 154 километру автомобильной дороги А-379 “Зарафшан-Навои”, пролегающей по территории Конимехского района, превысив допустимую скорость, потерял управление над автомобилем и выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с автомобилем марки “Nexia”, находившийся под управлением 23-летнего Н.Ж.
В результате дорожно-транспортного происшествия водитель автомобиля “Nexia” Н.Ж. скончался на месте происшествия, пассажир данного автомобиля годовалый ребенок А.Ш. несмотря на усилия врачей скончалась в реанимационном отделе в медицинском учреждении города Зарафшан.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Конимехского района возбуждено уголовное дело п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы). Ведется предварительное следствие.