Фуқаронинг тўсатдан вафот этишига уни уриб дўппослангани сабаб бўлди
Сурхондарё вилояти. 2021 йилнинг 10 март куни соат 15:20 ларда Жарқўрғон тумани ИИБ га “Полвонлар юрти” МФЙ., да яшовчи 55 ёшли Эрназар Х., уйида тўсатдан вафот этганлиги юзасидан хабар келиб тушган.
Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, 2021 йилнинг 09 март куни соат 19:30 ларда 39 ёшли Мухтор Т., фуқаро Эрназар Х., ни маст ҳолатда яшаш уйига келаётганлигини кўриб, у билан жанжаллашиб, танасининг турли жойларига тепиб тан жароҳати етказиб, ҳодиса жойидан кетиб қолган. Эрназар Х., ариқда йиқилиб ётганлигини қўшнилари кўриб уйига олиб бориб қўйишган. Эрназар Х., олган тан жароҳатлари оқибатида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жарқўрғон тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Мухтор Т.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 3-қисми “д” банди (Қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, процессуал тартибда ушланган.
Ҳурматли фуқаролар баъзи ҳолларда биринчи таассурот алдамчи бўлиши мумкин, агарда сиз беҳуш ёки ёрдамга муҳтож фуқарони кўрган бўлсангиз дарҳол 103 ёки 102 қисқа рақамларига қўнғироқ қилиб хабар беришингизни сўраймиз. Бефарқ бўлманг!

Причиной скоропостижной смерти гражданина послужило его избиение
Сурхандарьинская область. 10 марта 2021 года в 15:20 часов в районный ОВД поступило сообщение, о том, что житель махалли «Палвонлар юрти» 55-летний Эрназар Х., скоропостижно скончался у себя дома.
В ходе проведённой доследственной проверки было установлено, что 09 марта 2021 года в 19:30 часов 39-летний Мухтор Т., увидев возвращающегося домой пьяного Эрназара Х., учинил с ним ссору, в ходе которого Мухтор Т. нанес телесные повреждения Эрназару Э. после чего скрылся с места совершения преступления. Увидев, лежащего в арыке Эрназара Х. его соседи отвели его домой. В результате чего от полученных телесных повреждений, последний скончался у себя дома.
По данному факту со стороны Следственного отделения при ОВД Жаркурганского района в отношении Мухтора Г. возбуждено уголовное дело по п. «д» ч. 3 ст.104 (Умышленное тяжкое телесное повреждение, повлекшее смерть потерпевшего). После чего Мухтор Х. был задержан в процессуальном порядке.
Уважаемые граждане порой первое впечатление может быть обманчивым! Если Вы увидели лицо безсознания или нуждающегося в помощи, просим немедленно обратиться по коротким номерам 103 или 102.