Ўлимга олиб келган жанжал – пайҳон ортидан келиб чиқди
Бухоро. Жорий йилнинг 28 март куни соат 17:30 да Қоракўл тумани Ўтиқ-Дўрман қишлоғида яшовчи, 28 ёшли Б.Д. “Шоҳжахон чорва замини” фермер хўжалигига қарашли чўл ҳудудида ўзаро жанжал оқибатида ҳамқишлоғи, 58 ёшли Н.Х., нинг танасини турли жойларига уриб-тепиб жароҳат етказган.
Натижада Н.Х. жароҳат олиб касалхонага ётқизилган ва кўрсатилган тиббий муолажаларга қарамай 6 апрель куни шу ерда вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қоракўл тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 3-қисми “д” банди (одам ўлимига сабаб бўлган баданга қасддан оғир тан жароҳати етказиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Дастлабки тергов жараёнида аниқланишича, жанжал, гумонланувчи Н.Х., га тегишли бўлган қўй подаси, Б.Д., нинг беда ўтлари экин майдонига кириб пайхон қилганлиги сабаб бўлган.

Причиной ссоры, повлекшей погибель стала потрава посевов
Бухарская область. 28 марта текущего года примерно в 17:30 часов житель села Утик-Дурман Коракольского района 28-летний Б.Д. на территории пустыря фермерского хозяйства села учинил ссору с учителем местной школы 58-летним Н.Х., в ходе которой избил последнего.
В результате чего Н.Х. получив телесные повреждения был доставлен в медицинское учреждение, где несмотря на усилия врачей 06 апреля скончался.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Коракольского района возбуждено уголовное дело по п. “д” ч.3 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений, повлекших смерть человека).
Следствием установлено, что причиной ссоры, стал тот факт, что стадо баранов покойного Н.Х. проникло на территорию засаженную Б.Д. клевером и устроило потраву данных посевов.