Gʼisht zavod uchun 645.000 АQSh dollari
Аndijon. 2018 yilning may oyidan 2019 yilning 07 mart kuniga qadar boʼlgan vaqt oraligʼida Xitoy Halk Respublikasi fuqarosi 49 yoshli L.J., Аndijon viloyatida yashovchi 43 yoshli J.А., ning ishonchiga kirib, Toshkent shahrida joylashgan MChJ ga tegishli boʼlgan gʼisht ishlab chiqarish korxonasini 1.000.000 АQSh dollariga sotishligini aytib, 645.000 АQSh dollarini qoʼlga kiritib, shu kunga qadar turli bahonalar qilib MChJ ga tegishli boʼlgan gʼisht ishlab chiqarish korxonasini J.M., ni nomiga rasmiylashtirmaganligi yoki qoʼlga kiritilgan pullarni qaytarib bermay shaxsiy ehtiyojlariga ishlatib yuborganligi aniqlangan.
Holat yuzasidan Аndijon viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 4-qismi “a” bandi bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

645.000 долларов США за кирпичный завод
Андижанская область. С мая 2018 года по 07 марта 2019 года гражданин Китайской Народной Республики 49-летний Л.Ж., войдя в доверие уроженца Андижанской области 43-летнего Ж.А., обещав продать последнему предприятие специализирующееся на производстве кирпичей, расположенное в городе Ташкенте за 1.000.000 долларов США, и получив 645.000 долларов США, однако по сей день не оформил предприятие на имя Ж.А.
По данному факту Следственным управлением при УВД Андижанской области возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.4 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество).