“Pulini tez orada berib yuboraman” Fargʼonada firibgarlik holati yuzasidan jinoyat ishi qoʼzgʼatildi
Fargʼona. 2019 yilning sentyabrь oyida Fargʼona tumanida 38 yoshli R.B. va uning otasi 63 yoshli K.B., lar 32 yoshli X.X., ning ishonchiga kirib, unga tegishli boʼlgan 3 ta «Damas» rusumli avtomashinani 16.100 АQSh dollariga sotib olishga kelishib, avtomashinalarni olganidan soʼng, kelishilgan pullarni bermasdan, avtoulovlarni firibgarlik yoʼli qoʼlga kiritganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Fargʼona tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 1-qismi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.
Hurmatli fuqarolar yuqorida koʼrsatilgan holat qurboniga aylanmasligingiz uchun, Sizga tegishli mulklarni oldi-sotdi harakatlarini davlat organlari orqali amalga oshirishingizni soʼraymiz.

“Деньги в скором времени отдам” В Фергане возбуждено уголовное дело по факту мошенничества
Ферганская область. В сентябре 2019 года 38-летний Р.Б. в Ферганском районе 38-летний Р.Б. и его отец 63-летний К.Б. войдя в доверие 32-летнего Х.Х., договорились приобрести у него 3 автомобиля марки “Damas”, однако после получения трёх автомобилей, по сей день не выплатили денежную сумму в размере 16.100 долларов США.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Ферганского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). В настоящее время ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане, не становитесь жертвами подобных случаев, совершайте купле-продажу имущества обдуманно и при фиксировании данных действий в государственных органах.