Fermer ho’jaligi ishchisi og’ir tan jarohati yetkazdi
2018 yil 23 sentyabr kuni soat taxminan 21:00da, Qashqadaryo viloyat Chiroqchi tumanida fuqaro Q.T. tanishi J.Sh. bilan o'rtalarida kelib chiqqan o'zaro janjal oqibatida uning peshona sohasiga tosh bilan urganligi natijasida, J.Sh. og'ir tan jarohati olgan hamda kasalxonaga yotqizilgan. Biroq, unga ko'rsatilgan tibbiy muolajalarga qaramay, kasalxonada vafot etgan. Q.T. ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 3-qismi “d” bandi (qasddan badanga og'ir shikast etkazish, jabrlanuvchining o'lishiga sabab bo'lsa) bilan jinoyat ishi qo'zg'atilgan bo'lib, dastlabki tergov harakatlariga kirishilgan.

Драка привело к смерти
23 сентября 2018 года, примерно в 21:00 часов, гражданин К.Т., находясь на территории Чиракчинского района Кашкадарьинской области, на почве возникшей ссоры с знакомым Ж.Ш., нанес удар камнем в лоб, в результате чего последний с полученными тяжкими телесными повреждениями был госпитализирован. Однако, несмотря на оказанную медицинскую помощь гражданин Ж.Ш. скончался больнице. К.Т. задержан.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом “д” части 3 статьи 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение, повлекшее смерть потерпевшего) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В настоящее время ведётся следствие.