Jizzax. 2020 yilning 10 avgust kuni soat 16:30 da haydovchi 42 yoshli R.А., oʼzining boshqaruvidagi «Lada-Largus» rusumli avtomashinada Hovos tumanidan Dashtobod yoʼnalishiga qarab harakatlanib ketayotgan vaqtida, Zomin tumani hududidan oʼtuvchi А-376-avtomobil yoʼlining 239 km.ga kelganida oʼzidan oldinda ketayotgan avtomashinani quvib oʼtish uchun qarama-qarshi yoʼnalishga chiqqan vaqtida, shu yoʼnalishda harakatlanib kelayotgan 42 yoshli R.X.,ning boshqaruvida boʼlgan «Isuzu» rusumli yuk mashinasining oldi tomoniga borib urilib, yoʼl-transport hodisasi sodir qilgan.
Natijada, «Lada-Largus» rusumli avtomashina yoʼlovchilari 31 yoshli X.B.(ayol) va 55 yoshli B.B.,(ayol)lar hodisa sodir boʼlgan joyda vafot etgan. «Lada-Largus» avtomashina haydovchisi R.А., yoʼlovchilari 30 yoshli B.B., va uning farzandlari 6 yoshli G.R.(ayol), hamda 4 yoshli R.R.,lar turli tan jarohatlari bilan tuman tibbiyot birlashmasiga yotqizilgan.
Mazkur holat yuzasidan Zomin tumani IIO FMB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi (odamlar oʼlimiga olib kelgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan, hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

ДТП в Замине: двое скончались 4 четверо госпитализированы
Джизакская область. 10 августа 2020 года примерно в 16:30 часов водитель автомобиля марки «Lada-Largus» 42-летний Р.А. управляя автомобилем с Ховоского района в сторону Даштабадского района, на 239 километре автомобильной дороги А-376, пролегающей по территории Заминского района, в целях обгона впереди едущего автомобиля, выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с грузовым автомобилем марки «Isuzu».
В результате столкновения пассажиры автомобиля «Lada-Largus» 31-летняя Х.Б. и 55-летняя Б.Б. скончались на месте происшествия, водитель Р.А., другие пассажиры 30-летний Б.Б. и его дети 6-летняя Г.Р. и 4-летний Р.Р. с различными телесными повреждениями доставлены в медицинское учреждение.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Заминского района возбуждено уголовное дело по ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы). В настоящее время ведется предварительное следствие.