2019 yil 21 fevral kunidan 23 fevral kunigacha bo’lgan vaqt oralig’ida noma’lum shaxs Andijon viloyat Qo’rg’ontepa tumanida yashovchi fuqaro N.M.ning uyiga devor oshish yo’li bilan g’ayriqonuniy ravishda kirib, umumiy qiymati 8.400.000 so’mlik zargarlik buyumlarini yashirin ravishda talon-toroj qilib, hodisa joyidan yashiringan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi «g» bandi (o’g’rilik, ya’ni o’zganing mol-mulkini uy-joy, omborxona yoki boshqa xonaga g’ayriqonuniy ravishda kirib, yashirin ravishda talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan edi.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlar natijasida ushbu jinoyatni fuqaro K.N. sodir etganligi aniqlanib, ushlangan.

С 21 февраля по 23 февраля 2019 года неустановленное лицо с целью тайного хищения чужого имущества, противоправно проникнув в дом гражданину Н.М., расположенный в Кургантепинском районе Андижанской области, тайно похитил ювелирные изделия на общую сумму 8.400.000 сумов, после чего скрылся с места преступления.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом «г» части 2 статьи 169 (кража, то есть тайное хищение чужого имущества, с противоправным проникновением в жилище, хранилище или иное помещение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе проведения следственно-оперативных мероприятий по выявлению лица, совершившего преступление был установлен и задержан некий К.Н.