G‘isht uchun joy tan jarohati yetkazishga sabab bo‘ldi
Surxondaryo. 2020 yilning 20 avgust kuni soat 08:30 da Oltinsoy tumani “Do‘g‘oba” mahallasida 49 yoshli T.P., yashash uyining orqa tomonidagi ko‘chaga loydan quygan g‘ishtlarni qurishi uchun ko‘chaning cheti bo‘ylab terib chiqayotgan vaqtida, qo‘shnisi voyaga yetmagan 16 yoshli D.R., unga uyi oldiga g‘isht qo‘ymasligini, uyiga kirib-chiqishga xalaqit berishini aytganligi sababli, bir-birlari bilan tortishib, janjallashgan vaqtida, T.P., qo‘lida bo‘lgan temir metalldan ishlangan g‘isht qolipi bilan voyaga yetmagan D.R., ning boshiga bir marotaba qasddan urib, uning hayoti uchun xavfli bo‘lgan og‘ir tan jarohati yetkazgan.
Mazkur holat yuzasidan Oltinsoy tuman IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan T.P., ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. T.P., gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilingan.

Место для кирпичей стало причиной нанесения телесных повреждений
Сурхандарьинская область. 20 августа 2020 года примерно в 08:30 часов в махаллинском сходе граждан «Дугоба» Алтынсайского района 49-летний Т.П., формовал глиняные кирпичи в ряд на краю дороги у забора своего дома и дошёл до соседского дома, откуда вышел несовершеннолетний Д.Р. (16 лет), который попросил не формовать кирпичи около своего дома, так как это помешает входить в дом, в результате чего между Т.П. и Д.Р. произошла ссора, в ходе которой Т.П. металлической формой из-под кирпичей нанес удар по голове Д.Р., нанеся тем самым последнему “тяжкие” телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Алтынсайского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Т.П. привлечен в качестве подозреваемого ведется предварительное следствие.