Bozorda jinoyat sodir etildi
2019 yil 5 aprel kuni soat taxminan 16:10 da, fuqaro R.N. Surxondaryo viloyat Sho’rchi tumanida joylashgan bozor hududida fuqaro M.D. bilan o'rtalarida o'zaro kelib chiqqan janjal oqibatida, uning qorin qismiga pichoq bilan urib, og'ir tan jarohati yetkazgan. Natijada M.D. kasalxonaga yotqizilgan. R.N. ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi “e” bandi (bezorilik oqibatida qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

На рынке совершено преступление
5 апреля 2019 года примерно 16:10 часов, гражданка Р.Н. находясь на территории рынка, расположенном в Шурчинском районе Сурхандарьинской области, на почве ссоры c гражданкой М.Д., нанесла ей ножевое ранение в область живота. В результате полученного тяжкого телесного повреждения М.Д. была госпитализирована, а Р.Н. задержана.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом “е” части 2 статьи 104 (нанесение умышленного тяжкого телесного повреждения, из хулиганских побуждений) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.