Ota o'z o'g'liga tan jarohati etkazdi
2018 yil 7 sentyabr kuni soat taxminan 20:00da, fuqaro S.A. spirtli ichimlik iste'mol qilgan holda, Qashqadaryo viloyat Qarshi shahrida joylashgan uyida o'g'li S.X. bilan o'rtalarida kelib chiqqan oilaviy janjal oqibatida, uning orqa o'ng elka qismiga pichoq bilan urib, og'ir tan jarohati etkazgan. Natijada S.Х. kasalxonaga yotqizilgan. S.А. ushlangan.
03.10.2018 yilda mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og‘ir shikast etkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan bo‘lib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Нанес телесное повреждение сыну
7 сентября 2018 года, примерно 20:00 часов, гражданин С.А., будучи в состоянии алкогольного опьянения, находясь у себя дома в городе Карши Кашкадарьинской области, на почве возникшей ссоры с сыном С.Х., нанес ему ножевое ранение в область предплечья, тем самым причинил тяжкое телесное повреждения. В результате, гражданин С.Х., был госпитализирован.
03.10.2018 года по данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного частью 1 статьи 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.