Tibbiy yordam uchun murojaat qilib, shifokorni do‘pposladi.
Namangan. 2020 yilning 2 yanvar' kuni soat taxminan 19:00 larda Uchqo‘rg‘on tumanining markaziy kasalxonasida 29 yoshli B.T. o‘zining kichik yoshli jiyaniga tibbiyot xodimlaridan tibbiy yordam ko‘rsatishni qo‘pol tarzda talab qilib, u yerda xizmat olib borayotgan 58 yoshli navbatchi jarroh O.K. bilan janjallashib, natijada B.T. qo‘lini mushti bilan O.K.ning yuziga urib tan jarohati yetkazgan.
Sud-tibbiy ekspertizaning xulosasiga ko‘ra, O.K. og‘ir tan jarohati olganligi aniqlangan.
Ushbu holat yuzasidan Uchqo‘rg‘on tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi “b” bandi (o‘z xizmat yoki fuqarolik burchini bajarishi munosabati bilan shaxsga nisbatan) B.T. gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilinib, prosessual tartibda ushlangan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Обратился за медицинской помощью и избил врача
Наманган. 2 января 2020 года примерно в 19:00 часов, житель Учкурганского района 29-летний Б.Т., прибыв в центральную больницу Учкурганского района, стал в неучтивой форме требовать оказания медицинской помощи его малолетнему племяннику и учинил ссору с дежурным врачем-хирургом 58-летним О.К. В ходе ссоры Б.Т. стал наносить рукой удары по лицу О.К., в результате чего нанес врачу многочисленные телесные повреждения.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы, О.К. получил тяжкие телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Учкурганского района возбуждено уголовное дело по п. «б» ч.2 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное тяжкое телесное повреждение, причиненное лицу или его близким родственникам в связи с выполнением им своего служебного или гражданского долга). Б.Т. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке. Ведется предварительное следствие.