2020 yilning 09 iyun kuni taxminan soat 22:40 da Qoʼshkoʼpir tumani Ittifoq mahallasida yashovchi 20 yoshli H.O., dugonalari D.А., L.M., M.M., D.K.,lar bilan birgalikda yashash uyiga kelayotganida, oldidan 31 yoshli S.D.,ning boshqaruvidagi “Nexia” rusumli avtomashina kelib toʼxtaganida, avtomashinadan shu mahallada yashovchi K.D., R.D, va O.D.,lar tushib, “Sen nima uchun oʼgʼlim va kelinimni turmushini buzib, buzgʼunchilik qilib yuribsan” deb har xil soʼzlar bilan haqorat qilib, urib tan jarohati yetkazgan hamda ushbu holatni shu yerda boʼlgan S.D. oʼzining uyali telefon apparatiga videotasvirga olib turgan.
X.O., shu mahallada yashovchi K.D.ning oʼgʼli S.D. bilan 2016 yildan buyon yashab kelayotganligi, hozirda bir nafar farzandi borligi aniqlangan.
Sud tibbiy ekspretiza xulosasida, X.O. chap bilak, chap-oʼng yelka, boldir, chap son va koʼkrak qafasini qontalashlari boʼlib, YeNGIL tan jarohati olganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Qoʼshkoʼpir tumani boʼyicha IIO FMB xuzuridagi tergov boʼlinmasi tomonidan K.D., R.D., O.D. va N.R.,larga nisbatan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 2-qismi “b,g” bandlari (bir guruh shaxslar tomonidan, oʼz mazmuniga koʼra umum eʼtirof etgan axloq qoidalarini namoyishkorona mensimaslikda ifodalanuvchi oʼtaketgan behayolik bilan bezorilik sodir etilsa) bilan qoʼzgʼatilgan.

Официальное сообщение по распространившейся в сети интернет видеоролика под названием “самосуд в Хорезме”
09 июня 2020 года примерно в 22:40 часов жительница махаллинского схода граждан “Иттифок” расположенного в Кушкупирском районе 20-летняя Х.О. направлялась вместе со своими подругами в сторону дома, в этот момент на навстречу ей подъехал автомобиль марки “Nexia”, находившийся под управлением С.Д. с пассажирами внутри: К.Д. с сестрами О.Д., Р.Д., и с родственницей Р.Н. которые выйдя из автомобиля, учинили ссору с Х.О. мотивируя тем что Х.О. лезет в личную жизнь сына К.Д. и невесты, тем самым рушит их семью, после чего оскорбив Х.О, гражданки К.Д. О.Д., Р.Д. и Р.Н. нанесли ей телесные повреждения. С.Д. в это время снимал всё происходящее на видеокамеру своего мобильного телефона.
Установлено, что Х.О. с 2016 года проживает вместе с сыном гражданки К.Д. и что у них есть ребёнок.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы Х.О. получила кровоподтёки в области левого запястья, левого и правого плеча, левого бедра, голени и груди, которые по степени тяжести являются “ЛЁГКИМИ” телесными повреждениями.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Кушкупирского района возбуждено уголовное дело по пункту “б,г” части 2 статьи 277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (хулиганство, совершенное группой лиц и отличающееся по своему содержанию исключительным цинизмом, выражающимся в демонстративном пренебрежении к общепринятым нормам нравственности).