Xavfli retsidivist qora mol o’g’riligida qo’lga olindi
2018 yil 31 oktyabrdan 1 noyabrga o’tar kechasi, noma’lum shaxs Surxondaryo viloyati Angor tumanida yashovchi fuqaro A.J.ning uyiga g’ayriqonuniy ravishda kirib, hovlisidan bir bosh qoramolini o’g’irlab, hodisa joyidan yashiringan.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlari natijasida, ushbu jinoyatni xavfli retsidivist T.U. sodir etganligi aniqlanib, ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 3-qismi “a” bandi (o’g’rilik, o’zganing mol-mulkini xavfli retsidivist tomonidan yashirin ravishda talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Опасный рецидивист вновь пойман на краже скота
В ночь с 31 октября на 1 ноября 2018 года, неустановленное лицо с целью тайного хищения чужого имущества, противоправно проникнув на территорию дом гражданину А.Ж., расположенный в Ангарском районе Сурхандарьинской области, похитил её корову и скрылся с места преступления.
В ходе проведения следственно-оперативных мероприятий сотрудниками органов внутренних дел было установлено, что данное преступление совершил опасный рецидивист Т.У., в качестве вещественного доказательства изъята корова.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом “а” части 3 статьи 169 (кража, то есть тайное хищение чужого имущества опасным рецидивистом) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.