Shisha sinig‘i bezorining qo‘lida tan jarohati yetkazish quroliga aylandi
Qoraqalog‘iston Respublikasi. 2020 yilning 26 sentyabrdan 27 sentyabr kuniga o‘tar kechasi soat 01:30 da, Qonliko‘l tumani “Qosjap” OFYda yashovchi 27 yoshli S.P., spirtli ichimlik taʼsirida jamoat joyi hisoblangan “Yernar-Aydar” kafesi ichida bo‘la turib, ushbu kafeda bo‘lgan 23 yoshli A.O., bilan janjallashib, uning boshiga shisha idish bilan bir marotaba urib, so‘ng singan shisha idishi bo‘lagi bilan A.O.,ning chap bel qismiga bir marotaba urib, tan jarohati yetkazgan.
Natijada, A.O., tan jarohatlari bilan tuman tibbiyot birlashmasiga yotqizilgan.
Sud tibbiy ekspertizaning xulosasiga ko‘ra, A.O.,ga hayot uchun xavfli bo‘lgan “og‘ir” darajadagi tan jarohatlari yetkazilganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Qonliko‘l tumani IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan S.P.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi “ye” bandi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish, bezorilik oqibatida sodir etilgan bo‘lsa) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan hamda S.P., protsessual tartibda ushlangan.

Осколок от бутылки стал орудием преступления в руках хулигана
Республика Каракалпакстан. В ночь с 26 на 27 сентября 2020 года, примерно 01:30 часов, уроженец Канлыкульского района 27-летний С.П., находясь в кафе «Ернар-Айдар» и будучи в не трезвом состоянии, пренебрегая правилами поведения в обществе, учинил ссору с 23-летним А.О., находившегося в этом же кафе, в ходе перепалки С.П. нанес ему один удар бутылкой по голове, после чего осколком от данной же бутылки нанес ему ёще один удар по левой стороне поясницы.
В результате чего А.О. был госпитализирован в районное медицинское учреждение.
В ходе судебно-медицинской экспертизы у А.О. обнаружены телесные повреждения относящиеся к «тяжким» телесным повреждениям опасных для жизни в момент нанесения.
По данному факту Следственной группой при ОВД Канлыкульского района в отношении гражданина С.П. было возбужденно уголовное дело по п. «е» ч. 2 ст. 104 (Умышленное тяжкое телесное повреждение из хулиганских побуждений) УК Республики Узбекистан.