Qo’ylar egasiga qaytarildi
2019 yil 21 yanvardan 22 yanvarga o’tar kechasi, noma’lum shaxs Namangan viloyat Namangan tumanida yashovchi fuqaro Ch.X.ning uyiga g’ayriqonuniy ravishda kirib, hovlisidagi qo’yxonasidan besh bosh qo’ylarini o’g’irlab, hodisa joyidan yashiringan.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlari natijasida, ushbu jinoyatni fuqaro M.X. va Sh.Q.lar sodir etganliklari aniqlanib, ular ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “v,g” bandlari (o’g’rilik, ya’ni o’zganing mol-mulkini bir guruh shaxslar tomonidan oldindan til biriktirib, uy-joy, omborxona yoki boshqa xonaga g’ayriqonuniy ravishda kirib, yashirin ravishda talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Овцы возвращены владельцу
В ночь с 21 на 22 января 2019 года, неустановленные лица с целью тайного хищения чужого имущества противоправно проникнув на территорию участка где проживала гражданка Ч.Х., расположенный в Наманганском районе Наманганской области, похитили пять овец и скрылись с места преступления.
В ходе проведения следственно-оперативных мероприятий сотрудниками органов внутренних дел было установлено, что данное преступление совершили граждане М.Х. и Ш.К., у которых изъяты в качестве вещественного доказательства овцы.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктами “в,г” части 2 статьи 169 (кража, то есть тайное хищение чужого имущества, по предварительному сговору группой лиц, с противоправным проникновением в жилище, хранилище или иное помещение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.