O’g’irlangan g’ildiraklar egasiga qaytarildi
2018 yil 17 noyabrdan 18 noyabrga o’tar kechasi, noma'lum shaxslar Farg’ona viloyati Farg’ona shahrida hududida qarovsiz qoldirilgan, fuqaro J.A.ga tegishli “Neksiya” rusumli avtomashinaning to’rt dona g’ildiraklarini yashirin ravishda talon-toroj qilib, hodisa sodir bo’lgan joydan yashirinishgan.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlari natijasida ushbu jinoyatni fuqaro T.M., M.T. va Y.S.lar sodir etganliklari aniqlanib, ular ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi «v» bandi bilan (o’g’rilik, o’zganing mol-mulkini bir guruh shaxslar tomonidan oldindan til biriktirib, yashirin ravishda talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Похищенные баллоны возвращены владельцу
В ночь с 17 по 18 ноября 2018 года, неустановленные лица находясь на территории города Фергана Ферганской области, тайно похитили четыре автомобильные баллоны из, оставленной без присмотра, автомашины марки “Нексия”, принадлежащий гражданину Ж.А., после чего скрылись с места преступления.
В ходе проведения следственно-оперативных мероприятий были установлены и задержаны по подозрению в совершении данного преступления граждане Т.М., М.Т. и Ю.С., у которых были обнаружены и изъяты данные вещественные доказательства.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом «в» части 2 статьи 169 (кража, то есть тайное хищение чужого имущества, группой лиц) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.