Tungi vaqtda boshqaruvni yoʼqotgan haydovchi avtoulovidagi yoʼlovchining oʼlimiga sababchi boʼldi
Surxondaryo viloyati. 2020 yilning 06 sentyabrь kuni soat 20:20 larda 43-yoshli M.B., oʼzining boshqaruvida boʼlgan “Cobalt” rusumli avtomashinasi bilan Sherobod tumani “Vandob” mahallasi hududidan oʼtuvchi mahalliy ichki yoʼlda “Vandob” mahallasidan “Chorbogʼ” mahallasiga qarab katta tezlikda harakatlanib ketayotganida, avtomashinaning boshqaruvini yoʼqotib, yoʼlning chap tomon chekkasiga chiqib, agʼdarilib ketishi oqibatida yoʼl-transport hodisasini sodir qilgan.
YTH oqibatida “Cobalt” rusumli avtomashinada boʼlgan yoʼlovchi 34-yoshli Sh.S., tan jarohati olib, hodisa joyida vafot etgan. Haydovchi esa yengil tan jarohati olib tibbiyot birlashmasiga murojaat qilgan.
Dastlabki maʼlumotlarga qaraganda yoʼl-transport hodisasi sodir etilishiga sabab mahalliy yoʼlga shagʼal tosh yotqizilgan joyda tezlikni oshirib haydaganligi taxmin qilinmoqda.
Mazkur holat yuzasidan Sherobod tuman IIB huzuridagi Tergov boʼlinmasi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilib, hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.
Hurmatli haydovchilar, yoʼllarda harakatlanganda belgilangan yoʼl harakati qoidalariga toʼliq amal qilishingizni hamda hushyorlikni oshirishingizni soʼraymiz, zero yoʼldagi birgina xato boshqalarning hayotiga xavf solishini unutmang!

Потеря управления стало причиной гибели пассажира авто
Сурхандарьинская область. 06 сентября 2020 года примерно в 20:20 часов водитель автомобиля марки «Cobalt» 43-летний М.Б. управляя автомобилем на автомобильной дороге по направлению «Вандоб-Чорбог», не справившись с управлением выехал на левую сторону обочины, где автомобиль перевернулся.
В результате ДТП пассажир автомобиля 34-летний Ш.С. от полученных телесных повреждений скончался на месте происшествия, а водитель автомобиля получил легкие телесные повреждения.
По предварительным данным причиной ДТП стало превишение скорости и потеря управления автомобилем на гравийной дороге.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Шерабадского района возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека), в настоящее время ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане просим соблюдать установленные правила дорожного движения, ибо секундная потеря бдительность может привести к летальным последствиям. Не забывайте при вождении Вы ответственны не только за свою, но и чужие жизни!