3 nafar bosqinchilar pistirmada qo‘lga tushdi.3 nafar bosqinchilar pistirmada qo‘lga tushdi.
Andijon. Xo‘jaobod tumani IIBga fuqaro G.D.,ning uyiga bir guruh shaxslar bostirib kirishi haqida tushgan xabarga asosan, IIB xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbir jarayonida 2020 yil 18 may kuni soat 00:10 larda pichoq bilan qurollangan, yuziga niqob taqib olgan, 3 nafar noma'lum shaxslar G.D., ning Xo‘jaobod tumani Ahillik ko‘chasidagi raqamsiz uyiga pul talab qilish uchun bostirib kirgan vaqtida, 3 nafar noma'lum shaxslar pistirmada bo‘lgan ichki ishlar xodimlariga faol qarshilik ko‘rsatib, ularning 1 nafari hodisa joyidan qochib yashiringan, qolgan 2 nafari esa hodisa joyida qo‘lga olingan.
Hodisa joyida ushlangan shaxslar 18 yoshli N.X. va 19 yoshli J.B.,lar ekanliklari aniqlandi.
Olib borilgan tezkor-qidiruv tadbirlari davomida, 3-ishtirokchi tuman hududi markazi tomon harakatlanayotgan vaqtida ushlangan, u 19 yoshli A.I., ekanligi aniqlanib, yonidan 1 dona xo‘jalik pichog‘i, 1 dona niqob ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Hodisa joyini ko‘zdan kechirish davomida 3 dona tibbiyot niqoblari, 3 dona turli xajmdagi xo‘jalik pichoqlari, 2 dona shapka, 1 dona jemfer, 2 dona uyali telefonlar ashyoviy dalil tariqasida hujjatlashtirib olingan.
Holat yuzasidan N.X., J.B. va A.I.,larga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 164-moddasi 3-qismi “v” bandi (bosqinchilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan hamda ular prosessual tartibda ushlanganlar.

При засаде задержаны трое преступников
Андижанская область. На основании поступившей в ОВД Хужаабадского ОВД информации и готовящемся разбое в отношении гражданки Г.Д., сотрудниками ОВД было проведено оперативное мероприятие, в ходе которого 18 мая 2020 года примерно в 00:10 часов при засаде была пресечена попытка завладения ценностями путём разбоя в один из домов улицы Ахиллик Хужаабадского района, троих граждан вооружившихся ножами, надевших маски, при попытке задержания злоумышленников, последние оказали активное сопротивление, одному преступнику удалось скрыться, двое преступников были задержаны.
Задержанными лицами как было установлено оказались 18-летний Н.Х. и 19-летний Ж.Б.
Предпринятыми мерами, скрывшийся 3 преступник был задержан, которым оказался 19-летний А.И., у которого в качестве вещественных доказательств были изъяты маска и хозяйский нож.
В ходе осмотра места происшествия в качестве вещественных доказательств было изъято 3 медицинские маски, 3 хозяйственных ножа разных размеров, 2 шапки, 1 жемфер и 2 мобильных телефона.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Хужаабадского района возбуждено уголовное дело по п. «в» ч.3 ст.164 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (разбой), трое злоумышленников задержаны в процессуальном порядке.