Yana bir jinoyat fosh qilindi.
Toshkent viloyati. 2019 yilning 12 noyabr kuni Toshkent viloyati Zangiota tumani Xonobod qo‘rg‘onida yashovchi 35 yoshli I.A. ariza bilan murojaat qilib, unda shu kuni noma'lum shaxslar uning uyiga g‘ayriqonuniy ravishda kirib xonadonning mehmonxonasidagi shkafdan 5.500.000 so‘m pul, 2.100 AQSh dollar va sariq metaldan yasalgan tilla taqinchoqlarni yashirin ravishda talon-toroj qilishganligini ma'lum qilib, ularni aniqlab qonuniy chora ko‘rishni so‘ragan.
Mazkur holat yuzasidan Zangiota tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan noma'lum shaxsga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “b,v,g” bandlari (bir guruh shaxslar tomonidan oldindan til biriktirib, uy-joyga g‘ayriqonuniy ravishda kirib, o‘zganing ancha miqdordagi mol-mulkini yashirin ravishda talon-toroj qilishda ifodalangan o‘g‘irlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Раскрыто еще одно преступление.
Ташкентская область. 12 ноября 2019 года с заявлением в ОВД Зангиатинского района обратилась 35-летняя гражданка И.А., которая указала, что неизвестные противоправно проникли в её дом, расположенный в посёлке Хонобод, где с зала похитили 5.500.000 сум и 2.100 долларов США наличными и различного рода украшения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Зангиатинского района было возбуждено уголовное дело по п. «б,в,г», ч.2, ст. 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража, совершенная в значительном размере, по предварительному сговору группой лиц, с противоправным проникновением в жилище, хранилище или иное помещение).
Проведенными оперативно-розыскными мероприятиями установлено, что данное преступление совершили жители столицы 30-летний Ж.А. и 29-летний Б.Т.
Ж.А. и Б.Т. привлечены к участию в уголовном деле в качестве подозреваемых предварительное следствие продолжается.