Qoramol egasiga qaytarildi
2019 yil 9 may kunidan 10 may kuniga o’tar kechasi, noma’lum shaxs Toshkent viloyat Olmaliq shahrida yashovchi fuqaro N.M.ning uyiga g’ayriqonuniy ravishda kirib, hovlisidan ikki bosh qoramolini o’g’irlab, hodisa joyidan yashiringan.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlari natijasida, ushbu jinoyatni fuqaro J.S. va K.T.lar sodir etganliklari aniqlanib, ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “g” bandi (o’g’rilik, o’zganing mol-mulkini uy-joy, omborxona yoki boshqa xonaga g’ayriqonuniy ravishda kirib, yashirin ravishda talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Скот возвращен к владельцу
В ночь с 9 на 10 мая 2019 года, неустановленное лицо с целью тайного хищения чужого имущества, противоправно проникнув на территорию дома гражданки Н.М., расположенный в городе Алмалык Ташкентской области, похитил её две коровы и скрылся с места преступления.
В ходе проведения следственно-оперативных мероприятий сотрудниками органов внутренних дел было установлены, что данное преступление совершили граждане Ж.С. и К.Т.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом “г” части 2 статьи 169 (кража, то есть тайное хищение чужого имущества, с противоправным проникновением в жилище, хранилище или иное помещение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.